Генсек ООН прибув до Києва – Новини України

Генсек ООН прибув до Києва - Новини України

Фото: twitter.com/antonioguterres

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш прибув до Києва. Про це 8 березня повідомив його представник Стефан Дюжаррік, відповідаючи на запитання інформаційного агентства dpa, передає Tagesschau.

Генсек ООН прибув до Києва вночі потягом, який прямував з Польщі. Як розповів заступник офіційного представника Антоніу Гутерреша Фархан Хак на брифінгу, на території України генеральний секретар ООН перебував уже у вівторок.

Про його третій візит до України за час повномасштабної війни 7 березня повідомило агентство Reuters. У середу у генсека ООН заплановано зустріч із президентом Володимиром Зеленським. Основною темою переговорів, як очікується, стане продовження зернової угоди, термін якої спливає 18 березня.

Зернову угоду уклали за сприяння ООН та Туреччини у липні 2022 року та продовжили у листопаді. Воно дозволяє Україні безпечно експортувати зерно із трьох чорноморських портів.

Перший раз Антоніу Гутерреш прибув до Києва під час війни у квітні та чув ракетний удар Росії по столиці. Другий раз генсек ООН приїжджав у серпні у Львів разом з президентом Турції.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни