Генерал Тарнавський: Україна прорвала першу лінію російської оборони під Запоріжжям – Новини України

Генерал Тарнавський: Україна прорвала першу лінію російської оборони під Запоріжжям - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Українські війська рішуче прорвали першу лінію оборони Росії біля Запоріжжя після кількох тижнів копіткого розмінування і чекають швидшого прогресу. Про це в інтерв’ю The Guardian заявив командувач угруповання військ «Таврія» генерал Олександр Тарнавський.

За його словами, Росія витратила 60% свого часу та ресурсів на будівництво першої лінії оборони й лише по 20% – на другу та третю лінії. Він каже, що Москва не очікувала, що українські війська пройдуть.

– Зараз ми перебуваємо між першою та другою лініями оборони, — сказав Тарнавський.  – Українські сили наразі просуваються по обидва боки розлому та зміцнюють свій контроль на території, захопленій у ході недавніх бойових дій. У центрі наступу ми зараз завершуємо знищення підрозділів противника, які забезпечують прикриття відходу російських військ за другу лінію оборони.

Величезне мінне поле затримало українські війська на кілька тижнів, доки піхотні сапери розчищали шлях пішки. За словами Тарнавського, російські війська «просто стояли та чекали на українську армію», відстрілюючи техніку снарядами та дронами. Але тепер цей бар’єр подолано, росіяни були змушені розпочинати маневри, а українці повернулися до своїх танків та іншої бронетехніки. На знак того, що Москва відчуває тиск, вона перекинула до цього району війська з ліній фронту на території окупованої України – Херсона на заході та Лиману на північному сході – а також зсередини Росії, сказав генерал.

В ніч на 22 серпня РФ атакувала Запоріжжя. Внаслідок ворожої атаки пошкоджено чотири багатоповерхових будинки. Серед людей, на щастя, постраждалих не було.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни