Футболісти “Прикарпаття” здобули першу домашню перемогу в цьому сезоні (ФОТО, ВІДЕО)

Неділя в Першій лізі стартувала географічним дербі: до франківського “Прикарпаття” завітала тернопільська Нива. Обидві команди мають що доводити собі та вболівальникам після старту нового сезону – лише по одному очку в активі після попередніх двох турів. Facebook Twitter Viber LinkedIn Email

“Прикарпаття” зазнало розгромної поразки від Полісся (0:3 вдома), після чого зіграло внічию в Демидові з ФСК Маріуполь (1:1), а от “Нива” спершу в тому ж населеному пункті розділила очки з Діназом (1:1), а потім вдома поступилася Карпатам (0:1), інформує “Галка” з посиланням на сайт МФК “Прикарпаття”.

Попри те, що в минулому сезоні “Нива” були успішнішою (5 місце на момент призупинки сезону, “Прикарпаття” було сьомим), саме франківці виграли в них на полі в минулому чемпіонаті, а на полі “Прикарпаття” тернополяни в Першій лізі ще не вигравали. Відзначимо, що веселий матч із маріупольцями завершився низкою вилучень, отже, “Прикарпаття” змушене було зіграти без центрального півзахисника Тітаєвського, а також усе ще налагоджує гру без Семотюка та Воробчака, яких запросили клуби УПЛ – “Кривбас” і ФК “Минай” відповідно.

Господарі почали активно, навіть несамовито. Вже на третій хвилині Механів виручав після удару Барчука з близької відстані, а слідом – через п’ять хвилин – Роман стартував уже на лонгбол Француза, пробивши і повз голкіпера, і повз ворота Ниви. Два цілком собі гольові епізоди. Проте й Нива багато працювала, щоб вирівняти гру – і якщо «парашут» Сухоручка був приглушеним, то Дедух закидання черпачком ледве не завершив влученням у кут воріт.

Хороша, напружена гра проходила ще з самого початку. Важливу роль відігравали фланги – і відзначимо момент, у якому Писко з лівого краю ледве не потрапив у дальню «шістку». Проте після першого тайму на табло красувалися нулі. Треба віддати належне штабу Рипана та Яцурака, “Прикарпаття” суттєво оживило гру через заміни. І якраз технічний Сондей був тим, хто вніс бажаний перелом. Якщо спершу Іван запустив м’яча над поперечиною, то в другій він ідеально прийняв подачу Цюцюри та чітко пробив з правої ноги повз воротаря – 1:0.

Завданням цієї хвилини було закріпити перевагу, тим більше, тернополяни залишилися в меншості (нападник Різник упав у карному майданчику, й арбітр покарав його другою жовтою та червоною картками). Замикав головою фланговий навіс Цюцюра, в кількох моментах загострювали гру Писко, Оринчак і дебютант господарів Соловйов (молодий півзахисник орендований у СК Дніпро-1). А от Нива, всупереч очікуванням, не змогла перевести гру до воріт суперника й натиснути на його редути. Лише в самій кінцівці гри штрафний замикав у падінні захисник Слива Піцан виручив Прикарпаття, і іванофранківці здобули довгоочікувану прем’єрну перемогу в сезоні.

Man of the Match: Іван Сондей (“Прикарпаття”)
Сезон починався непросто для досвідченого півзахисника, його «пересмикнули» жорсткою ротацією, причому два з трьох матчів Сондей починав у запасі. Як показала принципова гра проти тернополян, Іван назбирав достатньо спортивної злості до наявної майстерності – тож забив м’яч, який вирішив долю дербі.

Sport Arena

Чемпіонат України. Перша ліга. Група А. 3 тур
«Прикарпаття ЗСУ» (Івано-Франківськ) – «Нива» (Тернопіль) – 1:0 (0:0)
Гол:
Сондей (54).

Прикарпаття: Піцан, Борисевич, Матушевський, Француз, Савошко (Кузьмин, 65), Рудюк, Писко, Сондей (Стаднік, 84), Цюцюра (Бучакчийський, 80), Оринчак, Барчук (Соловйов, 80).
Нива: Механів, Хруставка, Зінь (Демчук, 64), Кіричук, Дударенко (Слива, 70), Волохатий (Галата, 64), Дедух (Малащук, 58), Сухоручко, Соколов, Різник, Козак (Дорошенко, 64).
Попередження: Оринчак (13), Барчук (19), Рудюк (42), Сондей (79), Піцан (90+3) – Хруставка (12), Кіричук (22), Різник (49), Сухоручко (77).
Вилучення: Різник (56, друге попередження).

11 вересня 2022 року. 15:00. Івано-Франківськ, стадіон “Рух”. +18 С.
Арбітр: В.Маляр (Хмельницький). Асистенти арбітра: Н.Цмоканич, Ю.Ковальчук (обидва – Львів).
4-й арбітр: М.Липко (Івано-Франківськ). Спостерігач арбітражу: М.Левко (Чернівці).

“Прикарпаття” у більшості переграє Ниву

Гра в Івано-Франківську була вкрай важливою для команд з турнірної точки зору. За два тури лише по одному заліковому пункту змогли набрати обидва колективи. Господарі активно розпочали гру, але забити швидкий м’яч не змогли. Удар Барчука парирував Механів, а ще в одному епізоді нападник “Прикарпаття” з вигідної позиції пробив повз ворота. Гості також не відсиджувалися у захисті і при першій нагоді намагалися швидко виходити із захисту в напад. Небезпечно з-за меж штрафної пробивав Дедух, але м’яч пролетів повз ворота.

Обидва колективи з перших хвилин були заряджені на боротьбу. Арбітр зустрічі Віталій Маляр за 22 хвилини змушений був чотири рази показувати жовту картку. З мотивацією і налаштуванням на гру у команд не було проблем, але у завершальній стадії атаки не вистачало конструктиву. Особливо це було помітно у другій половині зустрічі, коли темп гри знизився. Команди пішли на перерву без забитих м’ячів.

На початку другого тайму іванофранківці мали відкривати рахунок у матчі. Після подачі Писка з кутового Француз з декількох метрів пробив у поперечину. Гостям відверто пощастило. На 54-й хвилині підопічні Рипана все ж досягли свого. Цюцюра віддав у штрафну, а Сондей розстріляв ворота Механіва – 1:0. “Прикарпаття” вперше забиває у домашніх стінах у нинішньому сезоні.

Через декілька хвилин ситуація для “Ниви” взагалі стала критичною. Різник за власної ініціативи впав у штрафному супернику, а арбітр на це не повівся і продемонстрував другу жовту картку. Таким чином, гості залишилися у меншості. Втримати свою мінімальну перевагу іванофранківцям вдалося. Хоча, у компенсований час після удару Сухоручка довелося рятувати свою команду Піцану. 1:0 – господарі переривають серію у п’ять матчів без перемог у Першій лізі.