Футбол сьогодні: перспективи української збірної у відборі на Євро-2024

Футбол сьогодні: перспективи української збірної у відборі на Євро-2024Футбол сьогодні: перспективи української збірної у відборі на Євро-2024

Чемпіонат світу у Катарі вже став історією. У березні розпочинаються матчі відбору до Євро-2024. На потрапляння до фінальної частини турніру, який відбудеться в Німеччині, претендуватиме й українська збірна.

Звісно, для нашої країни футбол сьогодні не є пріоритетом, але важливість спортивних перемог теж не можна недооцінювати.

За підсумками жеребкування національна команда потрапила до групи C, де її суперниками визначені:

  • Англія,
  • Італія, 
  • Північна Македонія,
  • Мальта.

З суперниками Україні відверто не пощастило. Італійці та англійці — елітні збірні, для яких непотрапляння до фінальної стадії ЧС чи ЧЄ завжди вважається катастрофою. Скуадра Адзурра нещодавно розчарувала своїх прихильників, пропустивши два останніх чемпіонату світу – 2018 та 2022 (проте і вігравши Евро 2020), тому не варто розраховувати на якесь розслаблення чи недооцінку з її боку. Щодо Англії, то вона востаннє не грала на Євро у 2008 році і точно не збирається оновлювати це сумнівне «досягнення». 

Звісно, у футболі сьогодні немає беззаперечних авторитетів. Та, враховуючи рівень суперників, зачепитися бодай за друге прохідне місце буде вкрай важко. А ще є команда Північної Македонії, з якою українцям довелося помучитися на минулому Євро. До речі, саме ця збірна не пустила італійців на катарський мундіаль, сенсаційно обігравши чинних чемпіонів континенту у плей-офф відбору. Відвертим аутсайдером наразі виглядають мальтійці. Ця команда точно не втрутиться у боротьбу за вихід з групи, але зробити «підніжку» комусь з фаворитів їй цілком до снаги.

Чи є шанси потрапити на чемпіонат Європи з третього місця?

Для прямого потрапляння на Євро-2024 українцям потрібно зайняти перше або друге місце у групі. Завдання дуже складне, але, навіть якщо його не вдасться виконати, шанси поїхати на чемпіонат Європи все одно залишаються. Щоправда, у цьому випадку багато залежатиме від виступів інших збірних. Серед команд, що не зможуть відібратися напряму, буде визначено 12 найкращих за рейтингом Ліги націй. Вони розіграють між собою останні 3 перепустки на фінал.

Що потрібно Україні для потрапляння в плей-офф відбору? Найпростіший розклад полягає в тому, що серед збірних Фінляндії, Шотландії, Сербії, Ізраїлю, Боснії та Герцеговини бодай дві відберуться на Євро напряму. Враховуючи склад їх груп, це виглядає досить реалістичною задачею. Якщо ж подібного не відбудеться, участь у подальшому відборі до чемпіонату Європи залежатиме від результатів багатьох учасників змагання.

Залишається побажати українським футболістам удачі на полі, а федерації — якомога швидше визначитися з головним тренером. Олександр Петраков, контракт якого закінчився 31 грудня, так і не дочекався пропозиції щодо подальшого співробітництва. Головним претендентом на роботу нового наставника збірної називають Сергія Реброва, але на сьогодні конкретики поки що немає. 

Автор sport.ua: Сергій Циба – https://www.facebook.com/profile.php?id=100009246736006

Партнерська публікація. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни