Франківський школяр розробив дрон-міношукач для військових – Новини Івано-Франківська

В Івано-Франківську стартував IV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ STEAM-FEST і тут презентують цікаві проекти й напрацювання дітей з педагогами. Це яскраві розробки з природничих наук, технологій, інженерії, мистецтва, математики. Багато з них патріотичні та дуже допомагають нашим військовим.

Зокрема, франківський одинадцятикласник, учень природничо-математичного ліцею Юрій Тумир розробив дрон-розвідник міношукач. Каже, що спочатку виникла ідея зробити машинку, яка шукає міни. А потім методом проб і помилок вирішив зробити квадрокоптер за технологією 3D друку.

«Він дозволяє проводити розвідку території. Також він може проводити пошук мін та позначати їх на карті нашого майбутнього мобільного додатку. Тобто, дрон летить по наперед заданому маршруту в додатку, проводить обстеження території, позначає на яких координатах розташовані міни. Також є система розпізнавання розміру та типу міни. Тобто сапер відкриває свій додаток та бачить де розташовані міни, які вони і працює над розмінуванням», – розповідає юний винахідник. 

Загалом на фестивалі зареєстровано понад сто різних проектів.

«Вся освітянська родина об’єднується і максимально свої зусилля спрямовує на те, щоб допомогти військовим, аби якнайшвидше настав мир. Наш фестиваль триватиме впродовж тижня. З понеділка по п’ятницю з 11 год триватимуть заняття онлайн. Та їх можна буде переглянути й пізніше на YouTube каналі обласного Інституту післядипломної освіти», – розповідає Марія Починок, директор Центру освітніх інновацій. 

«Всіх вітаю з четвертим фестивалем. На жаль, ми сьогодні робимо його онлайн. Але вірю, що цей захід буде не менш цікавим та успішним для всіх учасників. Так, війна вносить корективи, але й дає поштовх для розвитку. Дякую всім нашим вчителям, всім, хто працює в цій сфері, навчає наших дітей, підтримує Збройні Сили України. Бажаю, щоб цей фестиваль вдався якнайкраще, аби відбувся вдалий обмін досвідом, напрацюваннями», – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків

 

Франківський школяр розробив дрон-міношукач для військових

 

Франківський школяр розробив дрон-міношукач для військових

 

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни