Франківські патрульні розповіли про популярні схеми телефонного шахрайства

Франківські патрульні розповіли про популярні схеми телефонного шахрайства

Працівники патрульної поліції розповіли, як убезпечте себе від телефонного шахрайства та про популярні схеми телефонного шахрайства.

Про це інформує “Галка” з посиланням на патрульну поліцію Івано-Франківської області.

Щоб не стати жертвою телефонних аферистів, зберігайте спокій і не перераховуйте нікому гроші. Ніколи не зачитуйте телефоном всі платіжні реквізити, кодове слово у банку та тим паче CVV-код. З обережністю ставтеся, якщо хтось вам повідомляє про “випадкову” перемогу у розіграші.

Популярні схеми телефонного шахрайства:

Зловмисник може назватися співробітником вашого телефонного оператора і попросити набрати на телефоні певну комбінацію з цифр. Привід може бути будь-яким від вимкнення випадково підключеної послуги до перевірки якості зв’язку. Насправді вас просять ввести комбінацію, яка означає переказ грошей на інший номер телефону.

Також з метою незаконно заволодіти грошима громадян, зловмисники повідомляють телефоном неправдиву інформацію про подію за участі родича або знайомого — потрапив у ДТП, затриманий поліцією, знаходиться у лікарні та інше.

Для надання допомоги чи розв’язання проблеми, вимагають швидко перерахувати гроші або передати особі, яка повинна за ними прийти.

У жодному разі не виконуйте вимоги незнайомців, негайно припиніть спілкування та зателефонуйте родичу.

Про усі підозрілі дзвінки та шахрайські дії невідомих осіб повідомте поліції за номером «102».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни