Франківець став посмертним донором для чотирьох людей

23 січня, на запит Центру трансплант-координації при Міністерстві охорони здоров’я, медичний літак ДСНС України залучався для допомоги медикам, які брали участь в операціях з вилучення донорських органів у лікарнях західного регіону.

24 Січня,
2022,
07:30
Прикарпаття

Переглядів: 67


Бригади медиків літаком ДСНС вилетіли до Києва із донорськими печінкою та ниркою

У неділю на світанку екіпаж літака у складі командира Володимира Леонова, помічника командира екіпажу Олександра Литвиненка, штурмана Романа Радіонова, бортінженера Олександра Чуба, бортового радиста Андрія Саченка, бортмеханіка Володимира Павлюка, а також штурмана-інструктора Ігоря Бубіна спочатку доправив до Івано-Франківська лікарів з Національного Інституту хірургії та трансплантологіїї імені Олександра Шалімова та Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова для проведення операцій, інформують “Вікна” з посиланням на Державну службу з надзвичайних ситуацій.

За деякий час бригади медиків літаком ДСНС вилетіли до Києва із донорськими печінкою та ниркою для пацієнтів, які очікують на пересадку органів у столиці.

Це стало можливим завдяки спільній ініціативі Міністерства внутрішніх справ та МОЗ України щодо створення Єдиного аеромедичного простору.

Така міжвідомча взаємодія дозволяє суттєво скоротити час на дорогу, коли йдеться про значні відстані між донором та реципієнтом, зберігає для лікарів дорогоцінний час та дарує надію на порятунок тим, хто цього часу вже майже немає.

За повідомленнням обласної клінічної лікарні Івано-Франківської обласної ради, 23 січня тут удруге провели забір органів від посмертного донора.

На території закладу — гелікоптер. Адже органи мають бути доправлені до місця призначення зі спеціальним супроводом. Далі — трансплантація серця, нирки та печінки в Києві та Хмельницькому. Пересадку ще однієї нирки завершили на базі обласної лікарні.

Упродовж чотирьох годин франківські лікарі здійснювали забір органів разом з колегами із Хмельницького обласного серцево-судинного центру, Національного Інституту хірургії та трансплантології імені Олександра Шалімова, за що висловлюють їм сердечну подяку. Також за професійний супровід дякують команді трансплантологів Першого територіального медичного об’єднання міста Львова.

На прохання родини медики наразі не надали детальнішу інформацію про людину, яка стала посмертним донором. Таке її прижиттєве бажання вже після констатації смерті мозку лікарями підтримали рідні, після чого вони підписали необхідні документи.

“Це надзвичайно людяне та свідоме рішення дозволить продовжити життя ще чотирьох людей, — говорить трансплант-координатор обласної лікарні Лілія Шевага.Радіємо, що серед реципієнтів є також 33-річний прикарпатець, який більше п’яти років перебував на обліку та очікував своєї черги”.

Довідка. Івано-Франківська обласна клінічна лікарня є одним із 27 Центрів трансплантації. За даними Українського Центру трансплант-координації, за минулий рік в Україні провели 59 мультиорганних вилучень і 313 трансплантацій

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни