Французький уряд поставляє зброю Єревану. Ризики для України та Ізраїлю зростають – Новини України

Французький уряд поставляє зброю Єревану. Ризики для України та Ізраїлю зростають - Новини України

Фото: depositphotos.com

Поки що перші 50 французьких бронемашин відправлено до Вірменії, притому що Вірменія, як відомо, лишається торгово-логістичним хабом для Росії та Ірану. Виходить, що західне озброєння цілком може бути використане проти Києва та Ієрусалима.

Про це пише “УНІАН” з посиланням на телеграм-канал AZfront.

Рупор спецслужб Франції Intelligenceonline також підтверджує інформацію про підготовку військового експорту до Вірменії та поновлення роботи двостороннього комітету із озброєнь.

На даний момент багато французьких парламентарів виступили за постачання зброї до Вірменії. Зрозуміло, істеблішмент Вірменії активно підтримує цю можливість.

Однак це може отримати негативну реакцію у світі. Зокрема, стурбованість уже висловив  Ізраїль.

“Вірменія, Іран та Росія тісно пов’язані військовим співробітництвом, через що французькі поставки до Вірменії можуть потрапити до рук найбільших ворогів Києва і Єрусалиму”, – попереджав найбільший єврейський тижневик США The Jewish Press. Йому вторить український Focus: «Зараз є побоювання, що західні зразки озброєння, які отримає Єреван, можуть потрапити до рук РФ. Росія може розробити протидію зброї або спробувати створити свою копію».

Постачання зброї можуть обернутися реальним посиленням агресорів руками західних країн.

“Макрон озброює Вірменію, сателіта Росії та союзника Ірану”, – відреагував на спробу поставок ексдиректор у справах Близького Сходу та Північної Африки Ради нацбезпеки США Доран.  І це посилення за рахунок Азербайджану та Туреччини, члена НАТО, швидше за все, кине увесь Кавказ та Центральну Азію до рук Ірану та Росії.

Ще в листопаді 2022 року ізраїльське видання Hamodia попереджало про плани французів постачати Вірменії важке озброєння. Медіа констатувало формування союзу між Францією, Іраном та Росією, які об’єднали зусилля проти Азербайджану та Ізраїлю на Кавказі.

У грудні ізраїльські парламентарі офіційно визнали: позиція французів щодо Карабаха грає на руку Ірану, зацікавленому в ослабленні Азербайджану.

Вірменія відіграє особливу роль у відносинах Ірану та Росії. Ця країна давно перетворилася на торговельного посередника у військово-стратегічному альянсі країн-агресорів. А війна в Україні лише відстрочила створення франко-російського альянсу на Кавказі.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни