Філателісти з усієї України приїхали в Калуш на спецпогашення марки “Kalush Orchestra”

Сьогодні, 10 квітня, в Калуші відбулося урочисте спецпогашення поштової марки «Kalush Orchestra» разом із учасниками гурту — Олегом Псюком та Килимменом. На подію завітав і генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський. 10 Квітня, 2023, 15:07 Калуш Переглядів: 242 Укрпошта спільно з «Kalush Orchestra» оголосила старт благодійного аукціону. Фото: Міська рада Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Як відомо, тираж поштової марки «Kalush Orchestra» — 780 000 примірників або 130 000 аркушів. Вартість складає 15 грн, ціна маркового аркуша — 90 грн. До поштової марки випущено конверт «Перший день», художній конверт та листівку, інформують “Вікна”.

Дизайн марки розробив Святослав Романчак, дизайн картки — Юрій Сосницький, художниця конвертів — Олеся Миколенко. Придбати марку можна у філателістичних магазинах Укрпошти, стаціонарних відділеннях поштового зв’язку та онлайн — у Поштовому маркеті.

Під час відкриття Ігор Смілянський зазначив, що Укрпошта випустила 15 марок і багато з них вже стали символами України. За його словами, більшість марок були запущені в Києві і всього декілька в інших містах, серед яких Калуш.

Фронтмен гурту «Kalush Orchestra» Олег Псюк назвав подію спецпогашення марки культовою, яка надовго запам’ятається. За словами Килиммена, всі бажаючі мають можливість потримати і сфотографуватися з переможним Кубком Євробачення, який привезли до Калуша.

Киянин Максим приїхав спеціально на урочисте спецпогашення марки до Калуша. Каже, що не є професійним філателістом, а любителем. Проте займається цією справою близько 20 років. У своїй чималій колекції має не тільки марки Укрпошти, але й чашки, пазли і буклети, які випускали раніше. Поштова марка «Kalush Orchestra» теж стане важливою частиною його колекції воєнного часу.

Також Укрпошта спільно з «Kalush Orchestra» оголосила старт благодійного аукціону, який відбуватиметься онлайн. Зокрема розігруватимуться нові поштові марки з автографами зірок. Спеціальним лотом стане і фірмова панамка, яка  стала візитівкою гурту. Зібрані кошти підуть на потреби штурмової бригади «Лють», амбасадорами якої є учасники гурту «Kalush Orchestra»

Як відомо, 15 травня український гурт Kalush Orchestra здобув перемогу на конкурсі «Євробачення-2022» в Турині з треком Stefania, який став символом боротьби, сміливості та нескореності України. Під час фінального виступу на пісенному конкурсі лідер гурту Олег Псюк звернувся до світової спільноти із закликом врятувати військових «Азовсталі», деблокувати Маріуполь та допомогти Україні. Попри суворі правила конкурсу «Євробачення» та ризику бути дискваліфікованими, Kalush Orchestra зробили те, чого чекала від них уся країна.

Ірина КМІТЬ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни