Фахівці Калуського центру правової допомоги через суд оформили переселенцю опіку над племінником

Через війну пан Богдан змушений був покинути місце постійного проживання та зі своєю дружиною, сином, батьком та племінником Данилом переїхав до своїх далеких родичів на Долинщину. 15 Березня, 2023, 18:30 Калуш Переглядів: 160 Ілюстроване фото. Суд задоволив позовну вимогу пана Богдана та призначив його опікуном над племінником Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Племінника пан Богдан виховує у своїй родині через те, що мати хлопця — його рідна сестра — померла, а батька він ніколи не знав, розповіли “Вікнам” у Калуському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пан Богдан мав намір встановити опіку над племінником, але йому ще в Запоріжжі відмовили оскільки батьком записаний пан Юрій (актовий запис про розірвання шлюбу було складено лише через сім місяців після розірвання шлюбу). Зі слів сестри він знав, що їхній шлюб був фіктивним та мав формальний характер, а також те, що Юрій не був біологічним батьком, ніколи хлопця не бачив і не цікавився ним та не підтримував жодних контактів з сестрою.

Чоловік зібрав достатньо доказів і мав намір подати до суду позов про позбавлення Юрія батьківських прав.

Переїхавши на Долинщину, пан Богдан, щоб продовжити розпочату справу, звернувся до юристів Долинського бюро правової допомоги за захистом своїх та неповнолітнього племінника юридичних прав та супроводу у зборі доказів для подання їх до суду.

Керівник бюро Галина Стефанишин склала запити у державні установи, зв’язалася зі службою у справах дітей міста Запоріжжя та отримала від них скановані копії всіх документів, які були подані раніше у цій справі. Також посадовиця сконтактувала зі службою у справах дітей Вигодської громади, яка надала висновок про доцільність позбавлення батьківських прав пана Юрія.

На основі зібраних документів було складено позовну заяву про позбавлення батьківських прав, призначення опікуна та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

При розгляді справи суд дійшов висновку, що пан Юрій ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків, а тому слід позбавити його батьківських прав щодо  його сина Данила.

30 листопада 2022 року суд задоволив позовну вимогу пана Богдана та призначив його опікуном над племінником, що повністю відповідає інтересам дитини, а також призначив аліменти на її утримання.

Як пізніше стало відомо, пан Богдан як опікун зміг представляти інтереси племінника в міграційній службі для отримання паспорта громадянина України, у навчальному закладі та інших установах, оформити договір з сімейним лікарем.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до сектору «Долинське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: 77503, м. Долина, Б. Хмельницького, 2а, тел.: (03477) 2-51-99.

Калуський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: 77301, м. Калуш, вул. С. Бандери, 18, ІІ поверх, тел. 03472-6-66-93, 066-191-08-31.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни