Епідпоріг подолано вдвічі: в Івано-Франківську – епідемія грипу

На Прикарпатті прогресує епідемія грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань.

Про це розповіла на оперативній нараді у міського голови начальниця Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко, повідомляє Фіртка.

Зі слів посадовиці, епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ  на території Івано-Франківської міської територіальної громади вперше цьогоріч було перевищено на третьому тижні 2022 року.

«Хочу сказати, що та наша ситуація, яку ми маємо з коронавірусною інфекцією, вона дуже чітко співпала у нас із захворюваністю на грип. Як ми бачимо, на другомуі на четвертому тижні (2022 року – ред.) у нас був дуже такий значний зріст захворюваності на грип.

За оприлюдненими посадовицею даними, на третьому тижні року епідеміологічний поріг захворюваності на грип в Івано-Франківській міській тер громаді було перевищено на 37%, а на минулому тижні – вдвічі. Зокрема, на третьому тижні в області зареєстрували 3 821 випадок захворювання серед дорослого населення, а на минулому тижні – 5 775.

Водночас захворюваність на грип серед дітей так і не перевищила епідпоріг ні на третьому (1 752 випадки), ні на минулому, четвертому тижні (2 578 випадків). Вказану обставину Марія Бойко пов’язує з вчасним переведенням школярів на дистанційне навчання.

«Я вважаю, що дуже добре, що ми відправили дітей на дистанційне навчання через те, що у нас було на третьому тижні тільки перевищення епідпорогу на 37%, а уже за минулий тиждень це практично вдвічі. Як бачимо, у нас в основному йдуть дорослі. Діти, якби ми, власне, їх не пустили на канікули, то у нас би зросла дуже різко захворюваність серед дітей. А так ми маємо більш-менш в даних таких середньостатистичних, коли ми не маємо епідемії. Тобто таким чином ми значно знизили захворюваність на грип і серед дітей, і серед дорослих», – зазначила посадовиця.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни