Енергетики підключили виведений з ладу енергоблок АЕС – Новини України

Енергетики підключили виведений з ладу енергоблок АЕС - Новини України

Фото: STEPHANE MAHE/REUTERS

Енергетики України продовжують ремонт електрообладнання, пошкодженого РФ під час масових ударів. Так, спеціалісти підключили до енергосистеми України 9 енергоблок АЕС, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, якого цитує  пресслужба Міністерства енергетики.

Міністр не уточнив, про яку АЕС йде мова, але повідомив, що енергоблок було виведено з робочого ладу 23 листопада в результаті ракетних обстрілів.

– Це черговий крок до стабільності енергосистеми. Всі 9 енергоблоків вітчизняних атомних електростанцій, які знаходяться на підконтрольній Україні території, працюють для забезпечення потреб населення та економіки країни”, – наголосив Галущенко.

За даними міністерства, 9 енергоблок-тисячник (потужністю 1000 МВт) Енергоатома було підключено до електромережі о 1:09. Наразі триває набір потужності.

Міністр також повідомив, що росіяни наразі блокують включення енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької АЕС, яка продовжує споживати більше 100 МВт електроенергії на власні потреби від енергосистеми України.

РФ почала масовано обстрілювати енергооб’єкти країни на початку жовтня. Наразі Україна пережила вісім таких атак.  За даними ГУР, РФ має ресурси ще на три-п’ять таких атак. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни