За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
12 велопарад дівчат. Івано-Франківськ, 8 вересня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ
В Івано-Франківську 8 вересня учасниці велопараду дівчат проїхалися містом у костюмах ельфійок, мавок та фей. Стартували вони з площі Бастіон. Перед виїздом у заході зареєструвалися понад 120 велосипедисток. Подія мала і благодійну мету — під час неї збирали гроші для Сил оборони України.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
Цьогорічний дрескод велопараду — костюми ельфійок, мавок та фей. Його обрали голосуванням, розповіла Суспільному організаторка заходу, голова громадської організації "Мами Прикарпаття" та "Жіночого клубу вершин" Мар’яна Вершиніна.
Організаторка велопараду Мар’яна Вершиніна. Суспільне Івано-Франківськ
"Обрали таку тематику здебільшого через те, що всі хочуть трішки відволіктися, відпочити, і кожна з нас хоче якоїсь віри в диво. І дрескодом прагнемо показати, що для прогулянки велосипедом підходять і сукні, і підбори. Ми намагаємося популяризувати їзду на велосипеді, як екологічний, безпечний і здоровий вид транспорту. Крім того, на ньому ви можете значно швидше добратися з одного кінця міста в інший", — розповідає Мар’яна Вершиніна.
Перед початком виїзду зареєструвалися 120 учасниць. Суспільне Івано-Франківськ
Учасниця велопараду Уляна Завалко прийшла в образі ельфійки. Вона підтримала ініціативу, адже сама часто користується цим транспортом та заохочує пересідати на нього інших.
Учасниця велопараду Уляна Завалко. Суспільне Івано-Франківськ
"Для мене участь у цьому заході, по-перше, є популяризацією велотранспорту в Івано-Франківську. Я вважаю, що це — найкращий вид транспорту для мого міста, бо воно компактне, тут є гарна система велодоріжок. Я — за екологію, за зручність", — говорить Уляна Завалко.
Серед учасників — й 11-річна Андріана Рудик. Дівчина приїхала на велопарад із сестричкою та мамою.
11-річна Андріана Рудик — в одязі бузкового кольору, а поруч з нею стоять сестра та мама. Суспільне Івано-Франківськ
"Я сьогодні — в образі феї з мультфільму "Вінкс". На велосипеді катаюся часто, їжджу до школи. Цікаво взяти участь у цьому заході. Ми тут — вперше. Хотіла спробувати, подивитися на дійство", — ділиться враженнями дівчинка.
Цьогорічний дрескод велопараду — костюми ельфійок, мавок та фей. Суспільне Івано-Франківськ
Для Лілії Голди участь у велопараді стала традицією. Велосипедистка каже: цей захід для неї — можливість покреативити та показати, що у будь-якому вигляді можна кататися й отримувати насолоду. А ще — популяризувати ровер, як вид транспорту.
Учасниця заходу Лілія Голда. Суспільне Івано-Франківськ
"Хотілося, щоб у місті покращили інфраструктуру для велосипедистів. Особливо, де закладаються велодоріжки, але роками там нічого не роблять. Я живу на Ленкавського, і там виділили дорогу на велодоріжку чотири роки тому. Вона вже заросла акаціями. Було б ідеально, якби працювали світлофори для велосипедистів, але це — великі мрії", — говорить Лілія Голда.
Цьогорічний дрескод велопараду — костюми ельфійок, мавок та фей. Суспільне Івано-Франківськ
Зі слів Мар'яни Вершиніної, під час велопараду збирають гроші для бригади Андрія Котлярчука, який є велоактивістом та допомагав раніше організовувати цей захід. Зараз він боронить Україну на фронті.
"Збираємо на дрібні витратні матеріали, такі як батарейки, антени. Вони постійно в них закінчуються. В нас є QR-код на банку. Також на початку, коли ми лише оголосили анонс про велопарад, то поширювали посилання на збір", — каже Мар’яна Вершиніна.
Учасниці велопараду вирушили з площі Бастіон. Суспільне Івано-Франківськ
Яким був велопарад у 2023 році
У 2023 році відбувся 11 велопарад. Тоді до нього долучилися 175 учасниць та учасників. Вони були одягнуті у патріотичну символіку та прикрасили свої велосипеди у синьо-жовті кольори.
Захід також мав благодійну мету. Під час велопараду дівчат для потреб українських військовослужбовців зібрали 8800 гривень.