Ексміністру Ігорю Насалику інкримінували зловживання службовим становищем, — Генпрокуратура

Правоохоронці змінили підозру ексміністру енергетики та вугільної промисловості України Ігорю Насалику на зловживання службовим становищем. 17 Травня, 2023, 17:00 Калуш Переглядів: 1213 Повідомляється, що Ігорю Насалику інкриміновано зловживання службовим становищем Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру колишньому керівнику нафтогазового Департаменту Міненерговугілля та зміну раніше повідомленої підозри ексміністру енергетики та вугільної промисловості України. 

Їм інкриміновано зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України), інформують “Вікна” з посиланням на Офіс Генерального прокураора.

За даними слідства, високопосадовці внесли зміни до договорів експлуатації газорозподільчих систем та їх складових.

Із 37 договорів, укладених з операторами газорозподільних систем, 33 підписано з протоколами розбіжностей, зміст яких не відповідає меті договірних відносин, акцентують в Офісі Генпрокурора.

За дорученням підозрюваних укладено збиткові для держави угоди зі структурами відомого бізнесмена. Підприємцям за експлуатацію державного майна штучно «списували» кошти. Через їх дії з травня 2017 року по грудень 2020 року бюджет недоотримав 1,55 млрд гривень надходжень, йдеться в офіційній інформації.

Наразі тривають невідкладні слідчі та процесуальні дії з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління ДБР.

За інформацією ЗМІ, ідеться про олігарха Дмитра Фірташа.

Як відомо, у травні 2022 року ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва накладено арешт на корпоративні права 26 операторів газорозподільних систем, їх передано до управління АРМА. Наразі вони управляються «Державним акціонерним товариством «Чорноморнафтогаз».

Спеціалісти Державної аудиторської служби України вже завершили аналіз матеріалів кримінального провадження. За його результатами складено довідку, якою підтверджено завдання збитків державі у розмірі 1 млрд 488 млн гривень та встановлено службових осіб Міненерговугілля, які допустили порушення вимог законодавства.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни