Ексголові Верховного суду зменшили заставу з 75 до 55 мільйонів гривень – Новини України

Ексголові Верховного суду зменшили заставу з 75 до 55 мільйонів гривень - Новини України

Фото: facebook.com/Всеволод Князєв

Ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву зменшили розмір застави з 75 до 55 мільйонів гривень. Про це 5 вересня у своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат, перший заступник голови антикорупційного комітету Верховної Ради Ярослав Юрчишин, а також видання «Слово і діло».

– Клопотання захисника підозрюваного про зміну запобіжного заходу задовольнити частково. Зменшити розмір застави, визначений підозрюваному ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 11 липня 2023 року, як альтернативний запобіжний захід з 75 000 000 гривень до 55 000 000 гривень, – йдеться в резолютивній частині ухвали Вищого антикорупційного суду.

Рішення про зменшення застави 31 серпня ухвалив слідчий суддя ВАКС Ігор Строгий, але його опублікували 4 вересня. Увечері 5 вересня зʼявиться повний текст ухвали.

11 липня суддя ВАКС Олег Федоров продовжив арешт Князєва до 8 вересня та заставу в 75 млн. Адвокат судді подав клопотання про зміну запобіжного заходу. Його задовольнили частково. 

Всеволод Князєв знаходиться під вартою в державній установі «Київський слідчий ізолятор». Він називав заставу у 75 мільйонів гривень «непідйомною».

У травні 2023 року голову Верховного суду Всеволода Князєва затримали за підозрою в одержанні 2,7 млн доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці кошти він отримав через адвоката Олега Гардецького. Саму ж неправомірну вигоду надав бізнесмен Костянтин Жеваго за ухвалення Верховним судом рішення на його користь. А саме щодо купівлі ним 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни