Екс-міністра Пивоварського підозрюють у завданні шкоди державі на понад 30 мільйонів доларів – Новини України

Екс-міністра Пивоварського підозрюють у завданні шкоди державі на понад 30 мільйонів доларів - Новини України

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру колишньому міністру інфраструктури Андрію Пивоварському та його першому заступнику Володимиру Шульмейстеру. Обом інкримінують зловживання, які завдали шкоди державі на понад 30 мільйонів доларів. Про це повідомляє прес-служба відомства.

За версією слідства, у липні 2015 року чинний на той момент міністр разом зі своїм заступником віддали наказ зі збору коштів із суден у морському порту «Південний».

– Підозрювані забезпечили ухвалення наказу, який дозволив приватним компаніям стягувати корабельний збір у морському порту “Південний” разом із ДП “Адміністрація морських портів України” у пропорції 50:50. Згідно із законом, стягнення такого збору є винятковою прерогативою державного підприємства як користувача акваторії порту, що належить державі, – йдеться у заяві НАБУ.

Прізвище підозрюваних у НАБУ не розкрили, але відомо, що у вказаний силовиками період посаду міністра інфраструктури обіймав Андрій Пивоварський, а його першим заступником був Володимир Шульмейстер. У ході розслідування детективи встановили, що наказ було ухвалено без належного економічного обґрунтування та всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП «АМПУ».

– При цьому одним із бенефіціарних власників згаданих приватних компаній виявилася особа, підозрювана НАБУ та САП у корупції у ПАТ «ДПЗКУ» і яка знаходиться в розшуку та під санкціями РНБО, – наголосили в НАБУ.

Як зазначено у повідомленні, лише протягом 2017-2021 років через незаконний наказ держава недоотримала понад 30 мільйонів доларів, які й інкримінують підозрюваним. Так, слідчі вручили про підозру обом зловмисникам за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу “Зловживання службовим становищем”. Наразі їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни