Екс-голові Укртатнафти оголосили нову підозру

 Екс-голові Укртатнафти оголосили нову підозру

Фото: Укртатнафта

Слідчі встановили, що менеджмент компаній Укрнафта та Укртатнафта привласнив близько 40 млрд гривень.

Екс-виконувачу обов’язків першого заступника голови правління Укртатнафти вручили нову підозру в привласненні палива на два млрд гривень. Про це повідомляє Бюро економічної безпеки в середу, 17 травня.

Видання РБК-Україна заявило, що йдеться про екскерівника компанії Укртатнафта Руслана Ляпку.

Детективи БЕБ викрили нові махінації, організаторами яких були службовці Укртатнафти. Через мережу магістральних нафтопроводів з митних складів на нафтопереробний завод незаконно перемістили 72 тисячі тонн нафти-сирця. Паливо продали без внесення у бухгалтерський та податковий обліки. Орієнтовна вартість вкраденої продукції становить понад 2 млрд гривень.

Екс-керівнику Укртатнафта раніше оголосили підозру за ухилення від сплати акцизного податку за січень-лютий 2022 року майже на 1,3 млрд гривень.

Правоохоронці встановили, що Укртатнафта виробляла та продавало пальне через мережу АЗС без сплати акцизного податку, хоча він входив у ціну. Заборгованість по сплаті акцизу складала 605 млн гривень. Їх вже передали до бюджету.

Менеджмент Укрнафти та Укртатнафти привласнив близько 40 млрд гривень, повідомили слідчі. Зокрема, зафіксовано 10 епізодів злочинної діяльності.

Як ми вже писали, 2 вересня, 2022 року прокурори САП та детективи НАБУ повідомили восьми посадовим особам про підозру в заволодінні майном та коштами ПАТ Укрнафта на суму майже 13 мільярдів гривень. 

Укрнафта продала газ удвічі дешевше за ринкову ціну – ДБР

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни