Економія на ліках — корисні поради

Здоров’я — найцінніший ресурс людини. Але це не означає, що в разі захворювання потрібно витрачати купу грошей на медикаменти. В Україні люди вже витрачали достатньо: до того, як Росія почала повномасштабну війну, щорічний обсяг продажів лікарських препаратів у державі становив понад 80 млрд грн.

Онлайн-сервіси замовлення препаратів

З початком повномасштабної війни електронна торгівля стала ключовим сектором фармацевтичного профільного ринку. За даними аналітичних організацій, її частка становить близько 12% загального обсягу роздрібних продажів. Однак до кінця 2024 року, показник збільшиться до 15%. Користувачам віртуального казино Ельслот також слід періодично турбуватися про своє здоров’я — купуючи ті ж вітаміни, роблячи в аптеці інтернет замовлення. Подібна новація економить понад 30 % коштів, порівняно з роздрібною покупкою, які можна поставити додатково на кін.

Відповідні портали дозволяють порівнювати вартість, знаходити найвигідніші пропозиції:

  1. Liki.ua є міжнародним проєктом, що охоплює Україну, країни середньоазіатського регіону. Ключовою особливістю онлайн-платформи є отримання консультації лікаря на порталі, передбачена функція електронного рецепта. На ресурсі розміщено інформацію про наявність ліків в аптеках. Запускається програма знижок для пацієнтів із хронічними захворюваннями, що також дасть змогу заощадити на ліках.
  2. Лінія аптек АНЦ пропонує можливість зробити смартфон аптечкою. Додаток виділяється простим інтерфейсом, що робить пошук і бронювання максимально зручним. Ритейлер має ботів у комунікаторах Вайбер і Telegram. Аптеки оснащені лікарськими автоматами — прототипом поштомата. Клієнти самостійно отримують замовлення, не вдаючись до допомоги фармацевта. Якщо користувач оформив заявку за допомогою додатка або бот, забрати можна, всього лише натиснувши одну клавішу інтерфейсу програми.

У прикладній програмі є сервіс Аптечка, що нагадує клієнтам про необхідність прийняття препаратів, нового замовлення, коли медикаменти закінчуються.

Практичні поради економії

Зрозуміло, найкращий — не хворіти. Однак, якщо людина захворіла, то першим кроком варто вирушити до сімейного лікаря і попросити безплатний рецепт у рамках системи Доступні ліки. Подібний спосіб видається найпростішим для економії:

  • 51 % аптек, що працюють із системою, приймають 93% різних електронних рецептів;
  • 52 % сімейних спеціалістів виписують 90% цифровий аналог паперового рецепта;
  • 4 безоплатних електронних еквіваленти щороку припадає на одного відвідувача сімейного лікаря;
  • 90% пацієнтів купують препарат, призначений лікарем;
  • 8 – аналоги, всупереч медичним рекомендаціям.

Дійсно, купуючи замінник, досягається велика економія. Тим паче, що деякі українські ліки значно дешевші за однакового ефекту.

Не варто купувати зайве. Іноді достатньо всього лише кількох таблеток або ампул. Це дасть змогу уникнути додаткових витрат на зайві медикаменти, заощадити. Варто надати значення кредитним карткам з кешбеком. Деякі монетарні структури пропонують 5,0% повернення за аптечні покупки. Багато аптечних мереж також пропонують партнерський кешбек.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни