Еколог заявив, що після руйнування Каховської ГЕС не можна буде купатися в Чорному морі – Новини України

Еколог заявив, що після руйнування Каховської ГЕС не можна буде купатися в Чорному морі - Новини України

Фото: REUTERS/Vladyslav Smilianets

Підрив росіянами греблі Каховської Гідроелектростанції призвів до серйозних негативних наслідків для навколишнього середовища. Як розказав «Еспресо» еколог та експерт Мережі захисту національних інтересів ANTS, Олег Листопад, внаслідок цієї катастрофи живі організми зазнають значних пошкоджень.

– Внаслідок різких змін, багато риби та інших водних організмів загине. Частина прісноводної риби буде перенесена до солоного Чорного моря, де вона також загине. Багато органічних речовин потрапить до Чорного моря, що призведе до небажаних наслідків, оскільки море буде переповнене трупами тварин, загиблою рибою і відходами з вигрібних ям і туалетів, – пояснив Листопад.

За словами еколога,  найбільше постраждає Чорне море, оскільки утвориться “органічна каша”. У такій воді купатися стане неможливо.

 – Багато органіки – це пожива для мікроскопічних водоростей, які почнуть активно розмножуватися та споживати багато кисню, що призведе до заморів,  перетворюючи Чорне море на органічну кашу. Умовно кажучи, зайти та купатися у морі не можна буде. Тепер курортний сезон невідомо коли відбудеться, бо такою водою не можна користуватися ні для чого, – додав експерт.

В той же час він наголосив, що наразі важко визначити точний масштаб трагедії. Це стане відомо після того, як стане відома ситуація щодо руху води та проведення ряду досліджень.

– Складно сказати, що буде з дельфінами та іншими морськими мешканцями чи рослинами, але прогнозую, нічого хорошого. Наскільки цей удар сильний, покажуть подальші дослідження, бо важко зрозуміти, як будуть реагувати екосистеми, – розповів Листопад.

РФ підірвала Каховську ГЕС в ніч на 6 червня. В результаті ворожих дій затоплено декілька десятків населених пунктів, загинули люди та тисячі тварин.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни