Двоє науковців ПНУ увійшли до до світового рейтингу найцитованіших науковців

Професор Володимир Лущак та доцент Олег Лущак увійшли до світового рейтингу ТОП-2% найвпливовіших (найцитованіших) науковців у своїх галузях у 2022 році. 17 Жовтня, 2022, 16:30 Прикарпаття Переглядів: 201 Професор Лущак посідає 200 позицію в своїй галузі, а доцент Олег Лущак — 3947 з 282 473 дослідників

Цитованість (кількість посилань інших дослідників на наукові статті автора) — це показник, який значною мірою демонструє наскільки наукові дослідження певного автора затребувані та цікаві іншим дослідникам у галузі. Зокрема, дослідники цитують (посилаються на) інші статті для трактування своїх наукових результатів чи розробки/ доповнення/ спростування нових наукових ідей та гіпотез, з яких використовують методологічну базу тощо, інформує пресслужба Прикарпатського наіонального університету імені Василя Стефаника.

Щорічний рейтинг науковців за рівнем цитованості їхніх праць складається дослідниками Стенфордського університету та аналітиками видавництва Elsevier та SciTech Strategies. Рейтинг базується на аналізі близько 7 млн профілів науковців у наукометричній базі Scopus, з яких за відібраними критеріями цитованості (загальна кількість цитувань, h-індекс, кількість цитувань із врахуванням співавторів та місця автора у списку співавторів та ін.) сформовано рейтинг понад 100 000 найбільш цитованих науковців. Цей рейтинг представлений у двох форматах.

У першому форматі рейтингу враховуються всі цитування та публікаційна активність науковця від початку наукової кар’єри (а точніше у таблиці враховані дані з 1996 року) до цього часу. Фактично ця таблиця репрезентує впливовість та досягнення досвідчених науковців. У цей рейтинг з нашого університету потрапив лише професор Володимир Лущак, який загалом посідає 14468 (без врахування самоцитувань) серед 195 605 науковців світу та найвище місце серед 187 науковців України, представлених у рейтингу. У своїй основній галузі (біохімія та молекулярна біологія) професор Володимир Лущак входить до 0,5% найбільш цитованих дослідників у галузі біохімії.

Другий формат рейтингу враховує цитування науковця за останній рік і дозволяє оцінити впливовість і молодих науковців (оскільки у загальному рейтингу молодим науковцям важко конкурувати з досвідченими науковцями, які мають достатній багаж публікацій та цитувань). У цей рейтинг потрапили троє науковців нашого університету: професор Володимир Лущак, доцент кафедри хімії Тетяна Татарчук та доцент кафедри біохімії та біотехнології Олег Лущак.

Загалом у рейтингу представлено 108 науковців України серед 200 409 науковців світу. Як і у загальному (першому) рейтингу, у другому рейтингу професор Лущак посідає перше місце серед науковців України (4351 місце, для порівняння: другий за рейтингом український науковець (Олександр Демченко) посідає 12120 позицію). Позиції науковців у другому форматі рейтингу показують їхню поточну наукову активність (наскільки активними та продуктивними є науковці в останні роки). Професор Володимир Лущак тримає планку: він не лише лідер серед тих, які вже досягли наукових вершин, а також продовжує активно займатися науковою діяльністю.

Науковець Олег Лущак також займає високі позиції у рейтингу і таким чином демонструє, що справжню науку реально робити у Прикарпатському університеті.

У своїй галузі (біохімія та молекулярна біологія) за результатами цитування останнього року (без врахування самоцитувань) професор Лущак посідає 200 позицію, а доцент Олег Лущак — 3947 позицію з 282 473 дослідників.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни