Дві філії Укрзалізниці перейменують у рамках програми “Залізна українізація”

Регіональні філії «Південна залізниця» та «Південно-Західна залізниця» змінять назви в рамках програми українізації об’єктів залізничного транспорту. 21 Лютого, 2023, 17:30 Україна Переглядів: 143 Ілюстративне фото. Процес перейменування регіональних філій буде завершено у 2023 році Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомив голова правління товариства Олександр Камишін під час презентації цієї програми 21 лютого 2023 року, повідомляє сайт “Укрзалізниці”.

«Чому залізниця із центром у столиці має назву «Південно-Західна», а залізниця, що має центр у Харкові, на півночі України, — «Південна»? Це засилля імперської, російської давнини, яке не має нічого спільного з українським сьогоденням. Саме тому в рамках нашої програми «Залізна українізація» ми змінимо це раз і назавжди», — пояснив він.

За словами Олександра Камишіна, процес перейменування регіональних філій буде завершено у 2023 році.

Нагадаємо, що АТ «Укрзалізниця» розпочинає трирічну програму «Залізна українізація», яка має на меті повністю позбутись імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту. Комплексна програма розрахована на 2023-2025 рр. За ці три роки в декілька етапів планується українізувати все, що повʼязує залізничну галузь України з країною-агресором: назви залізниць, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій тощо.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни