Дрони можуть стати знаряддям злочинів, зокрема вбивств — голова Нацполіції

За словами голови Нацполіції Івана Вигівського, зараз є багато людей, які вміють користуватися дронами, і ці дрони можуть стати знаряддями вчинення злочинів, у тому числі і вбивств. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 16 Січня, 2025, 18:30 Україна Переглядів: 433 Іван Вигівський зауважив, що зловмисники використовують нові “інструменти” для вчинення злочинів Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це голова Нацполіції повідомив в інтерв’ю “Українським новинам”. Іван Вигівський розповів про безпекову ситуацію, зокрема розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів, а також про службу правоохоронців у прифронтових районах та виконання бойових завдань бійцями поліцейських спецпідрозділів, повідомляє Національна поліція України. 

Голова Нацполіції Іван Вигівський зазначив, що упродовж минулого року на території України скоєно 1 050 вбивств, з них всього 9 залишилися нерозкритими. Водночас він наголосив, що всі замовні вбивства, скоєні минулого року, розкриті:

«Зменшилася кількість грабежів, розбійних нападів, хуліганств. Наприклад, торік було скоєно 306 розбоїв, що набагато менше у порівнянні з минулими роками. Ми розкрили 95% розбоїв та 98% грабежів. Це титанічна робота великої кількості поліцейських, тих, хто працює у патрулях та тих, кого ми не помічаємо на вулиці, які працюють оперативниками та щодня по «гарячим слідам» розкривають злочини».

Очільник відомства зауважив, що зловмисники використовують нові «інструменти» для вчинення злочинів:

«Технології суттєво просунулися і якщо ще недавно для вбивства потрібна була фізична присутність, то тепер можуть використовувати й дрони. Ми одні з тих, хто працює над питанням контролю всіх польотів БпЛА, законодавчого врегулювання цього питання. Для Національної поліції це може стати викликом у майбутньому і тому ми готуємося до цього».

Він додав, що близько 40% поліцейських на сьогодні виконують не лише основні, а й непритаманні поліції функції, чого не було до повномасштабного вторгнення:

«Ми займаємося евакуацією з небезпечних місць, з прифронтових територій, доставляємо гуманітарну допомогу громадянам, розбираємо завали і так далі. Сьогодні близько 10 тисяч поліцейських задіяні на лінії фронту. Це — штурмова бригада «Лють», КОРД стрілецький, зведений загін «Хижак», а також стрілецькі батальйони головних управлінь поліції в областях. На жаль, кожного дня маємо втрати. Ми сьогодні і воюємо, і забезпечуємо публічний порядок, і евакуюємо людей, і надаємо допомогу й готові до викликів, якщо будуть відключення електроенергії. Тобто, ми максимально переналаштувалися і робимо все від нас залежне».

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни