Дороги в Калуському районі може обслуговувати компанія з Азербайджану

Триває процедура закупівлі послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Калуського району Івано-Франківської області.  Тендер було оголошено державним підприємством «Дороги Прикарпаття» у травні з бюджетом понад 294,3 млн гривень. Термін подання пропозицій завершився 1 липня. 03 Серпня, 2023, 14:00 Калуш Переглядів: 302 Ілюстроване фото. Цьогоріч ДП «Дороги Прикарпаття» оголосило тендери на утримання автодоріг в усіх шести районах Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Документи на участь у закупівлі подали три компанії. Найменшою була пропозиція приватного підприємства «Автомагістраль» з Київської області — близько 206 млн гривень. Однак 26 липня кваліфікаційна комісія замовника відмовила переможцю, зокрема були зауваження до документів про наявність техніки, інформують “Вікна”.

Зараз розглядають документи компанії AzVirt MMC, яка зареєстровано в місті Баку Азербайджанської республіки, пропозиція якої становить 285,1 млн гривень. У разі відсутності зауважень, які дадуть підставу відхилити пропозицію попередньо переможця закупівлі, автодороги загального користування місцевого значення в Калуському районі обслуговуватиме саме ця компанія. До речі, за тендерною документацією, термін надання послуг — до 30 квітня 2024 року.

За даними clarity-project.info, компанія AzVirt MMC має 12 договорів на виконання робіт з поточного і капітального ремонту доріг за бюджетні кошти на загальну суму понад 3 млрд гривень в Кіровоградській, Чернігівський,  Львівській, Сумській Дніпропетровській, Миколаївській, Київській та Рівненській областях.

Третім учасником закупівлі є ТОВ “ПБС” з Івано-Франківська з пропозицією 287 млн гривень. Ця компанія може стати переможцем закупівлі у разі відхилення пропозиції компанії з  Азербайджану.

Востаннє тендер на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Калуського району ДП «Дороги Прикарпаття» оголошували влітку 2021 року з бюджетом понад 322,6 млн гривень: тоді закупівля також включала  поточний дрібний ремонт доріг. Учасниками теж були три компанії, а перемогла ÖZGÜN YAPI з Турецької республіки з пропозицією 280,7 млн гривень. Договір було укладено 31 грудня 2021 року з терміном дії до 1 квітня 2024 року. Однак менш як за два місяці після його укладення розпочалася війна. Сторони погодили розірвання договору, за яким було оплачено близько 2 млн гривень.

Впродовж 2022 року «Дороги Прикарпаття» уклали десятки договорів без аукціону на менші суми на експлуатаційне утримання окремих автодоріг місцевого значення та Прикарпаття в цілому.

Цього року ДП «Дороги Прикарпаття» оголосило чотири тендери на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в усіх шести районах в області.

Дві закупівлі вже завершено. А саме на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Верховинського та Косівського районів переможцем стало ТОВ “ПБС” з пропозицією 219 млн гривень (тендер оголошували на близько 224,9 млн гривень). До речі документи на участь у цій закупівлі подавала і компанія AzVirt MMC.

ТОВ “ПБС” також стало переможцем закупівлі на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Івано-Франківського та Надвірнянського районів з пропозицією 449 млн гривень (оголошували на 480,4 млн гривень).  

Ще в одному тендері — на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Коломийського району — пропозиції розглянуто, однак договір з переможцем ще не уклали. Тут також перемогла компанія ТОВ ПБС з пропозицією 309 млн гривень (оголошували на 338,3 млн гривень).

Таким чином витрати на експлуатаційне утримання доріг Прикарпаття складуть майже 1,3 млрд гривень.

Довідка. Експлуатаційне утримання доріг — це комплекс робіт з догляду за дорожньою інфраструктурою. Основними роботами з утримання доріг взимку є чергування та патрулювання доріг, обробка проїжджої частини протиожеледними матеріалами, очищення та прибирання її від снігу, впровадження пасивних заходів боротьби зі сніговими заметами для забезпечення безпечних умов дорожнього руху. Впродовж весняного та осіннього періоду експлуатаційне утримання полягає в усуненні ямковості, тріщин та інших руйнувань та деформацій дорожнього покриття, очищенні узбіч, нанесенні  розмітки, ремонті бар’єрних огороджень тощо.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни