Допомогла РФ депортувати понад тисячу українських дітей: СБУ повідомила про підозру колаборантці – Новини Галича

Служба безпеки України продовжує викривати воєнні злочини Кремля та його поплічників. Так, у ході слідчих дій задокументували факти насильницького вивезення рашистами понад 1 тисячі українських дітей з тимчасово окупованих районів на півдні та сході України.

Неповнолітніх вивозили до Севастополя протягом вересня-жовтня минулого року під виглядом “добровільної евакуації”, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на СБУ.

Серед потерпілих – сироти і сотні дітей, батьків яких незаконно затримали окупанти на спробі виїхати із зони бойових дій.

“Для забезпечення депортації неповнолітніх російські загарбники залучили власницю однієї з кримських туристичних агенцій. Саме вона добровільно погодилася допомогти окупантам примусово вивезти дітей з Херсона, Мелітополя, Донецька, Луганська та Макіївки на територію тимчасово окупованого півострова. Для цього виділила автобуси і забезпечила подальше розміщення депортованих дітей на базі соціальних об’єктів у Криму”, – йдеться в повідомленні.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили власниці турфірми про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Наразі вона переховується на тимчасово окупованій території півдня України. Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

  • Читайте також: Україна повернула 15 українських дітей з Харківщини та Херсонщини

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни