ДОПОМОГА ДІТЯМ, ПЕНСІОНЕРАМ, РОДИНАМ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ – Новини Івано-Франківська

«Сьогодні потрібно допомагати не тільки внутрішньо переміщеним особам, але й своїм. Тож ми відновлюємо програму матеріальних допомог для людей «золотого віку. Крім того, дітки захисників України, віком від 0 до 18 років, також зможуть отримати кошти з нагоди дня народження на рахунок одного з батьків». Про це заявив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, після ухвалення відповідного рішення на виконавчому комітеті. 

Детальніше про кожну виплату розповідає директор Департаменту соціальної політики Василь Семанюк. 

  • Виплати неповнолітнім дітям військовослужбовців-захисників України 

Перші, хто буде отримувати виплати – це діти до 18 років включно, батьки яких призвані чи добровільно пішли на війну. На дитину виплачуватимуть 500 грн з нагоди дня народження. Батьки дітей, які народилися з 1 січня, вже можуть звертатися за цією виплатою. 

Для цього один із батьків повинен звернутися зі своїм паспортом, ідентифікаційним кодом та свідоцтвом про народження дитини, а також документ, який підтверджує, що один з батьків бере участь у захисті України у складі ЗСУ чи добровольчих формувань. 

ВАЖЛИВО: звертатися із заявою та документами потрібно ПІСЛЯ дня народження дитини, а не ДО нього. 

ДОПОМОГА ДІТЯМ, ПЕНСІОНЕРАМ, РОДИНАМ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ

 

 

  • Виплати пенсіонерам від 70 років 

На виплати можуть очікувати пенсіонери, яким уже виповнилося 70 років і більше. Розмір такий: 

–        від 70 до 90 років – 500 гривень,  –        від 90 років – по 1000 грн,  –        з нагоди ювілею 75 років виплата буде 1000 грн,  –        з нагоди ювілею 95 років – 3000 грн,  –        з нагоди ювілею 100 років – 5000 грн. 

Для цього треба подати заяву згідно встановленого взірця ПІСЛЯ того, як людина відсвяткує день народження. Та додати копію паспорта (1-2 сторінки і прописку), копію ідентифікаційного коду і реквізити рахунку з банку. 

Заяву можна подавати у відділ звернень у Ліцеї №3 (вул. Івана Франка,14) та у сільських ЦНАПАх. 

ВАЖЛИВО: у ЦНАПАх Івано-Франківська заяви НЕ ПРИЙМАТИМУТЬ. Це робиться для того, аби уникнути черг.  

  • Виплати родинам загиблих воїнів 

Якщо один із членів сім’ї (чоловік, дружина, батько, дитина) захищав Україну і загинув, починаючи з 24 лютого 2022 року, родина матиме право на виплату з міського бюджету у розмірі  100 000 грн. 

Для цього треба буде подати відповідну заяву, документ, що підтверджує родинні стосунки та документ, що підтверджує факт загибелі. 

Нагадаємо, такі виплати, а також 100% компенсація за житлово-комунальні послуги для сімей загиблих воїнів АТО місто виплачувало ще з 2014 року. 

За словами начальниці відділу звернень Наталія Сологон, почали приймати заяви на надання матеріальної допомоги від сьогодні. Вона надається з міського бюджету виключно для мешканців територіальної громади з ініціативи міського голови Руслана Марцінківа. 

Від старту прийому заяв, уже сотні людей встигли податися на ці соцвиплати. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни