Донецькі бойовики “засудили” українського військовополоненого на 22 роки в’язниці – Новини України

Донецькі бойовики "засудили" українського військовополоненого на 22 роки в'язниці - Новини України

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Підконтрольний Росії “верховний суд” так званої “ДНР ” засудив до 22 років ув’язнення в колонії суворого режиму військовослужбовця 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ Андрія Петренка. Про це повідомляє Telegram уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця.

– Його “визнали винним” у вбивстві мирного жителя під час боїв за Маріуполь у березні минулого року, – розповів Лубинець.

Він зазначив, що фейковий “судовий процес” над військовослужбовцем Збройних сил України на тимчасово окупованій території Донецької області є незаконним і не матиме жодних юридичних наслідків.

Андрія Петренка звинуватили за російським законодавством у “вбивстві з політичних та ідеологічних мотивів і жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні заборонених коштів та методів у збройному конфлікті” (ч. 2 ст. 105 та ч. 1 ст. 356 КК РФ). Окупанти заявили, що український військовослужбовець нібито визнав свою провину.

Омбудсмен також додав, що прийняті так званими “судами” квазіутворень “ДНР/ЛНР” вироки є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції щодо права полонених на справедливий суд та недопущення тортур, їх можна вважати військовим злочином. Донецька та Луганська області є частиною України у міжнародно визнаних кордонах, ними поширюється юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території, написав Лубинець.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни