Донечка народилася під час війни: як батько шести дітей воює в франківській 102 бригаді – Новини Галича

Боєць із позивним “Самурай”, боєць одного з підрозділів 102-ої бригади ТрО з Івано-Франківщини, дізнавшись зранку 24 лютого, що Росія почала бомбити Україну, одразу ж без вагань вирішив – требі іти до армії.

Боєць має шестеро дітей – чотири хлопці та дві дівчинки. Найстаршому сину 10 років, а наймолодшій дівчинці – всього 9 місяців, народилася вона під час повномасштабної війни, пише Галицький кореспондент з посиланням на сторінку 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина. 

“Жінка була проти, адже у нас п’ятеро дітей і ми очікували шосту – дружина була на 2 місяці вагітності. Але мені вдалося її переконати, щоб відпустила. Довелось трохи схитрувати – пообіцяв, що піду тільки на рік, а потім повернусь додому», – розповідає військовий. 

“Самурай” з Миколаївської області, родина зараз мешкає там. До війни займався будівництвом – трохи їздив по заробітках в Київ, Одесу.    В армії спочатку служив в інженерних військах на посаді старшого понтонера, його завданням було забезпечення переправи техніки через водойми. Але “Самурай” мав бажання потрапити у бойові підрозділи та брати участь у бойових діях. Добився, щоб його перевели спочатку у Рівне, а потім потрапив у 102 бригаду в Запорізьку область. Тут Самурай служить у роті вогневої підтримки.   До недавнього часу був в обслузі протитанкової гармати МТ-12 Рапіра. Каже, що командування давало координати і вони працювали по них. Іноді доводилося вражати ворожі цілі – і особовий склад, і техніку та обладнання.   Наразі командування проводить серйозну підготовку штурмових груп у всіх підрозділах бригади. Самурай каже, що і він, і його побратими дуже задоволені таким підходом командування: «Такі навчання є надзвичайно ефективними та корисними. Раніше я працював на гарматі і не дуже розбирався у тактиці оборонних чи наступальних дій. Але, можливо, доведеться вступити в бій з ворогом, можливо, ми підемо у наступ, і я хочу бути впевнений, що ми всі не розгубимося, не розбіжимось. Я хочу знати, що можу покластися на своїх побратимів, як і вони – на мене. З нами займаються дуже досвідчені та хороші інструктори, які відпрацьовують з нами кожен елемент бою».   “Самурай” розповідає, що торік у вересні дружина народила донечку. Командир відпустив забрати їх з пологового, а потім боєць знову поїхав на війну. Дівчинці 9 місяців, а “Самурай” бачив її тільки двічі – коли народилась і під час планової відпустки на 10 днів.   “Жінка постійно каже мені, щоб закінчував з армією, та і я сам розумію – їй тяжко з шістьма дітьми, вони хочуть тата, їх треба виховувати. Командири теж кажуть – досить з тебе, повоював – вертайся додому, ти там більше потрібен. Але не можу покинути армію, залишити побратимів, мушу закінчити війну!» – каже воїн.    Перед війною він купив будинок, вантажний автомобіль і каже, що коли приїде додому – має багато роботи. Потрібно зробити ремонт в будинку, потім буде займатись перевезеннями на своєму автомобілі. Але повернеться додому тільки з перемогою.   Читайте також: Чотирьох військових з Рогатинщини посмертно нагородили орденами «За мужність» ІІІ ступеня

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни