Додік оголосив українського посла “небажаною особою” в Республіці Сербській, у МЗС – відповіли – Новини України

Додік оголосив українського посла "небажаною особою" в Республіці Сербській, у МЗС - відповіли - Новини України

У Міністерстві закордонних справ відреагували на рішення лідера Республіки Сербської Мілорада Додіка про проголошення “небажаною особою” посла України у Боснії та Герцеговині Василя Крилича. Відповідну заяву опублікував речник відомства Олег Ніколенко у своєму Фейсбуці.

– Це т.зв. «рішення» нікчемне. Україна не має посла в т.зв. “Республікі Сербської”. Василь Крилич акредитований послом у Боснії та Герцеговині з резиденцією у Загребі, – йдеться у повідомленні.

Як зазначив Ніколенко, у Конституції Боснії та Герцеговини йдеться, що повноваження у сфері зовнішньої політики перебувають у винятковій компетенції Президії БіГ.

– Мілорад Додік не має повноважень приймати подібні рішення, а його заяву слід розглядати виключно як безглузду спробу виправдати свої популістські рішення на користь Кремлю, – підкреслив представник МЗС.

Йдеться про Мілорада Додіка – лідера Республіки Сербської, яка є автономною освітою у складі Боснії та Герцеговини. На початку січня Додік заочно нагородив президента Росії Володимира Путіна “Орденом Республіки Сербської на намисто” за “розвиток та зміцнення дружніх зв’язків між Росією та РС”.

Тоді посол України у Боснії та Герцеговині Василь Крилич назвав це “нагородою від терориста терористу”, а в ЄС розкритикували рішення Додіка. Згодом лідер Республіки Сербської оголосили Крилича “небажаною особою” в РС.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни