ДОДАТКОВА ВІДПУСТКА ДЛЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ, – РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ – Новини Івано-Франківська

Учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (із змінами) (далі — Закон № 3551), надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік, що зафіксовано у статті 77-2 КЗпП та у статті 162 ЗУ від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504).

Оскільки спеціальних застережень у цих нормах не зроблено, то право на додаткову відпустку мають як основні працівники, так і сумісники. Оплата відпусток здійснюється за рахунок коштів установ та організацій. Ця відпустка не належить до категорії щорічних. Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, наведено відповідно у статтях 6 і 7 Закону № 3551. Для роботодавця головне, щоб свій статус працівник підтвердив відповідним посвідченням особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника бойових дій. Підставою для надання додаткової відпустки для учасника бойових дій чи особі з інвалідністю внаслідок війни є вищезазначений документ із відповідною заявою працівника.

Повідомляємо, що тривалість додаткової відпустки не залежить від стажу роботи та надається під час підтвердження статусу учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок війни.

Додаткова відпустка учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни надається:

понад щорічну основну та додаткові відпустки. Відповідно дні цієї відпустки не враховуються під час порівняння з установленою граничною тривалістю відпустки — 59 (69) к. дн. на рік (ч. 3 ст. 10 Закону № 504);

з урахуванням святкових та неробочих днів, визначених статтею 73 КЗпП. Тобто вони оплачуються та включаються в загальну тривалість відпустки, а не подовжують її;

повної тривалості з розрахунку на календарний рік незалежно від кількості фактично відпрацьованого часу в році.

УВАГА: додаткову відпустку для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни не можна:

перенести на інший період або подовжити в разі хвороби працівника;

перенести на наступний календарний рік;

поділити на частини;

замінити грошовою компенсацією.

Крім того, не допускається відкликання працівника з такої відпустки, адже відповідно до статті 12 Закону № 504, яка визначає порядок відкликання працівників з щорічної відпустки, ніяких змін внесено не було. У разі звільнення працівника, який має право на зазначено відпустку, за неї не виплачується грошова компенсація за дні невикористаної відпустки!

ДОДАТКОВА ВІДПУСТКА ДЛЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ, – РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни