Фото: facebook.com/@AntarcticCenter
В Антарктиці набирає обертів весна і навколо острова Галіндез, де розташована українська станція “Академік Вернадський”, скресає морська крига. Тож тисячі субантарктичних пінгвінів повертаються сюди, щоб зайняти найкращі місця для гніздування. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Повідомляють, що наприкінці минулого тижня біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко нарахував на острові понад 3,5 тис. цих птахів. І вони продовжують прибувати.
– Деякі скелі, що гарно підходять для побудови гнізд, вже визирають з-під снігу, тому пінгвіни активно ділять між собою такі ділянки, – зазначив науковець.
Науковці кажуть, що незабаром у пінгвінів починається період гніздування: орієнтовно кінець жовтня – початок листопада, залежно від погоди. Субантарктичні пінгвіни будують гнізда з камінців, надаючи перевагу підвищеним ділянкам.
Скільки загалом буде пінгвінів, наразі невідомо. Торік їхня кількість на острові була рекордною – 7 тисяч птахів.
У червні на станцію Вернадського, де працюють українські полярники, вдруге за місяць повернувся імператорський пінгвін. Цього разу несподіваний гість кілька днів гуляв островом Галіндез – йому сподобалось місце біля геомагнітної обсерваторії. 25 квітня відзначався Всесвітній день пінгвінів. Цього свята українські полярники розповіли подробиці про цих неймовірних птахів, а також показали види, що мешкають в Антарктиді.