До Києво-Печерської Лаври прийшли СБУ, поліція і Нацгвардія

Спецслужба наголошує, що всі дії відбуваються в межах чинного законодавства. 22 Листопада, 2022, 10:30 Україна Переглядів: 331 враховуючи збройну агресію РФ, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників.

Служба безпеки України проводить контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, повідомляє “Українська правда”.

Дослівно: “Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

Зокрема, враховуючи збройну агресію РФ, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

Тож вказані заходи проводяться для:

– недопущення використання Лаври як осередку “русского мира”;

– перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;

– убезпечення населення від провокацій і терористичних актів”.

Деталі: Пояснюється, що за безпосередньої участі представників церкви правоохоронці:

– проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів;

– здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

Спецслужба наголошує, що всі дії відбуваються в межах чинного законодавства.

Окремо підкреслено, що в своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни