До Калуської громади переїхав завод композитних матеріалів з Харкова

З початку війни на територію Калуської громади з зон бойових дій переїхали близько двох десятків підприємств. З них приблизно половина розпочали роботу на новому місці або готуються до запуску виробничих ліній. Частина підприємств перемістили в Калуш своє обладнання для зберігання та очікують можливості повернутися додому. 28 Жовтня, 2022, 18:00 Калуш Переглядів: 633 Компанія спеціалізується на виробництві будівельної композитної арматури й сітки для кладки на основі скловолокна

Одним з підприємств, які налагодили виробництво на території Калуської громади, є завод композитних матеріалів «Імператив» з Харкова.

Компанія спеціалізується на виробництві будівельної композитної арматури й сітки для кладки на основі скловолокна. Арматура з сучасних полімерних матеріалів є замінником сталевої арматури та використовується для армування бетону при влаштуванні фундаментів, армуванні цегляної кладки, підлог тощо. Арматура зі скловолокна є вдвічі міцнішою за сталеву, значно легшою та дешевшою. Термін її експлуатації становить як мінімум 80 років.

Така арматура не піддається корозії, не викликає руйнування бетону та не змінює свої властивості в агресивному середовищі — отже підходить для будівництва водотехнічних та виробничих споруд.

«Підприємство існує вже десять років. Ми працювати й виробляли продукцію у місті Харкові, за 20 кілометрів від кордону з російською федерацією. Коли 24 лютого розпочалося повномасштабне вторгнення, наше виробництво практично одразу  опинилося під окупацією. Тому нічого не вдалося врятувати, все залишилося там на місці», — розповів «Вікнам» начальник виробництва компанії «Імператив» Андрій Барський.

Відтак було вирішено розпочати роботу «з нуля», вже у більш безпечному місці. Оскільки на Заході України більш-менш спокійно, то переїхали сюди. Калуш обрали виходячи з того, що це промислове місто з необхідною для виробництва інфраструктурою.

«Тут багато виробництв. і вирішили, що тут буде найзручніше», — пояснив Андрій Барський.

Виробництво почалося з травня. Спочатку знайшли вільне приміщення і перевезли частину працівників, які погодилася на переїзд.

«Тут з нашим персоналом почали роботу «з нуля». Працівники самі збирали виробничі лінії, тому найцінніше що у нас є це наші люди. З сировиною проблем не було. Вона експортується, наші партнери продовжують постачати сировину. А матеріали, з яких робили обладнання, шукали на місці. Водночас  знайомилися з місцевими підприємствами. Налагодили ділові контакти: місцеві будівельники вже користуються нашою арматурою. Після перемоги будівельний бізнес буде у повному розквіті й нашу продукцію буде попит. Тим більше, що метал зараз коштує дуже дорого, а значна частина металургійних потужностей України зруйнована», — розповів начальник виробництва.

З Харкова до Калуша переїхали 10 працівників компанії «Імператив». У міру розширення виробництва та збільшення кількості замовлень, будуть переїжджати ще. Також на роботу беруть і місцевих. Зараз п’ята частина працівників підприємства — калушани. У компанії відзначають, що вони дуже швидко навчилися працювати на виробничих лініях.

Виробничі цехи компанії «Імператив» у Харкові потрапили під ракетний обстріл, обладнання зруйноване і відновленню не підлягає. Тож компанія і після війни планує залишатися у Калуші та розвивати тут свій бізнес. Зараз тут працюють на 50% від довоєнних харківських об’ємів з перспективою їхнього нарощення.

Однією з проблем релокованих у Калуську громаду підприємств є забезпечення житлом працівників. За словами Андрія Барського, більшість працівників, які переїхали до Калуша – чоловіки, й на початку були проблеми, оскільки місцеві не дуже хотіли здавати їм житло. Більш прийнятним для багатьох був варіант поселення жінок чи сімей. Однак з часом цю проблему вирішили. Також підтримку компанії надала і продовжує надавати місцева влада. Зокрема, це інформаційна підтримка та допомога у пошуку контактів з місцевим бізнесом.   

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни