ДМС оформило перше посвідчення на повернення в Україну

Першого грудня працівники Державної міграційної служби у рамках експериментального проєкту оформили перше посвідчення на повернення в Україну особи, яку примусово вивезли в російську федерацію. 02 Грудня, 2022, 13:30 Україна Переглядів: 341 Термін дії документа — до 3 місяців

Внаслідок повномасштабного вторгнення рф до України понад один мільйон українців були депортовані з окупованих територій. У цих людей було вилучено, викрадено або знищено документи, які посвідчують їх особу і підтверджують належність до громадянства України, інформує ДМС.

Тому українці, рідні яких втратили українські документи, стали заручниками та були насильно вивезені на територію держави-агресора, можуть звернутися до територіального органу ДМС і оформити своїм рідним посвідчення на повернення в Україну. 

Оформлення посвідчення є безоплатним та здійснюється протягом п’яти робочих днів із дня подання заяви-анкети встановленого зразка. Термін дії документа — до 3 місяців.

Як повідомляється на сайті ДМС, постанову Кабміну про затвердження порядку реалізації експериментального проєкту щодо оформлення і видачі посвідчення особи на повернення в Україну було прийнято 21 жовтня 2022 року.

Порядком передбачено, що оформлення та передача посвідчень на повернення в Україну для осіб, які примусово були вивезені на територію держави-агресора і втратили свої документи, може здійснюватися без їхньої особистої присутності, а лише за зверненням їх близьких осіб, законних представників або Мінреінтеграції.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни