Дмитра Павличка поховають в рідному селі Стопчатів на Прикарпатті

Прощання і поховання українського поета відбудуться в його рідному селі 1 лютого. 31 Січня, 2023, 13:30 Прикарпаття Переглядів: 243 Дмитро Павличко знайде вічний спочинок у рідному селі. Фото: Дана Павличко/Facebook Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Український поет, перекладач, літературний критик, публіцист, шістдесятник, громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко помер 29 січня 2023 року у віці 93 років.

Прощання і похорон відбудуться в середу, 1 лютого, у селі Стопчатові Косівського району Івано-Франківської області, повідомив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Початок похорону — о 12-й годині.

Дмитро Васильович Павличко — український поет, перекладач, літературний критик, публіцист, шістдесятник, громадсько-політичний діяч, Герой України. Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого IV, V ступеня, ордена «За заслуги» III ступеня, ордена Свободи, лавреат Національної премії імені Тараса Шевченка.

Саме цьому талановитому автору належать слова відомої у всій Україні й далеко за її межами пісні «Два кольори».

Нащадки пам’ятатимуть Дмитра Павличка як людину, котра долучилася до створення громадсько-політичної організації «Народний рух України», що відіграла одну з ключових ролей у відновленні Незалежності України у 1991 році. А ще як народного депутата, професора НаУКМА, посла України в Словаччині та Польщі, першого голову Товариства української мови.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни