Для «Костанзи» встановили тариф на виробництво тепла. Скільки платитимуть калушани?

Постанову Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії ТОВ «Костанза» Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг прийняла на своєму засіданні 10 листопада. 10 Листопада, 2022, 16:00 Калуш Переглядів: 200 Ілюстроване фото. Для споживачів мають застосувати тарифи, які діяли станом на 24 лютого

Для ТОВ «Костанза» встановлено такі тарифи на виробництво теплової енергії:

  • для населення — 542,45 гривні за 1 Гкал (без ПДВ);
  • для установ, що фінансуються коштом державного і місцевих бюджетів, — 567,13 гривні за 1 Гкал (без ПДВ);
  • для забезпечення послугами інших споживачів — 562,78 гривні за 1 Гкал (без ПДВ);
  • іншим споживачам у вигляді пари — 581,87 гривні за 1 Гкал (без ПДВ).

Ці тарифи відповідають тим, які Постановою НКРЕКП від 23 червня минулого року зі мінами від 22 лютого цього року були встановлені для ДП «Калуська ТЕЦ-Нова», інформують “Вікна”.

Нагадаємо, у червні минулого року для Калуської ТЕЦ було встановлено дещо вищі тарифи на виробництво теплової енергії. Зокрема   583,43 гривні/Гкал для населення. Відтак загальний тариф на опалення для населення становив 991,43 гривні/Гкал, його застосовували до 1 березня 2022 року.

У лютому цього року НКРЕКП зменшила тарифи на виробництво теплової енергії для Калуської ТЕЦ. Зокрема, для населення тариф став меншим майже на 41 гривню — 542,45 гривні/Гкал. Відповідно, з 1 березня загальний тариф для мешканців Калуша становив 942,25 гривні/Гкал.

Тариф на опалення, за яким оплачують послугу калушани, має три складові: на виробництво теплової енергії, на транспортування теплової енергії та на постачання теплової енергії.

Наступний етап — ТОВ «Костанза» має порахувати загальний тариф на опалення та оприлюднити його для громадського обговорення. У відведений термін можна буде подавати зауваження та пропозиції. Після цього тариф на опалення винесуть на розгляд виконавчого комітету Калуської міської ради.

І хоча тариф на виробництво теплової енергії не змінився, вірогідно, що тариф на опалення буде вищим. Насамперед, через те, що виконком вже збільшив тариф на транспортування тепла від Калуської ТЕЦ мережами комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія»: для населення — з 217,35 до 352,87 гривні за Гкал.

Однак оскільки в Україні запроваджено мораторій на підвищення вартості опалення, для споживачів мають застосувати тарифи, які діяли станом на 24 лютого. Для мешканців Калуша на цю дату діяв тариф 991,43 гривні/Гкал.

За рішенням виконкому опалювальний сезон у Калуші розпочався 9 листопада.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни