Для жодної із галузей індустріального парку “Галіція” немає поблизу сировини, — Михайло Гресько

Волонтер і підприємець Михайло Гресько розкритикував Концепцію індустріального парку “Галіція” Калуської міської територіальної громади. 27 Лютого, 2023, 12:00 Калуш Переглядів: 491 Сировина логістично далеко та у приватній власності, що робить кінцеву продукцію надто дорогою, вважає Михайло Гресько Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

“Судячи з концепції — це “Ньювасюки”… Повний маразм тут — це галузева структура! Ні для однієї із декларованих галузей немає поблизу сировини. Ні піску, ні глини, ні вапняку. Все логістично далеко та у приватній власності, що робить кінцеву продукцію надто дорогою, тобто неконкурентною. Такі підприємства, для досягнення рентабельності,  розміщують на видобутку!

Логічним було б розвиток хімічної та полімерної галузі, адже є виробник сировини. Нафтопереробної галузі, адже є продуктопроводи від видобутку і є споживач.

Декларовані поклади калійно-магнієвих! Якщо упустити право власності, то видобуток вимагає початкового вкладення від 50 млн. доларів і хоча б років п’ять на розробку.

Питання води? НЕМА! Очисні споруди та каналізація? Приватна власність — монополія. Залізниця? Приватна власність, монополія — вдвічі дорожча за державну.

Землі!!! Вартість захмарна. В рази дорожча за сусідні землі промисловості — через дорогу, Верхнянської ОТГ в таких же ж розмірах.

Чому під забудову тільки неповних 20 га, а не всі 70? Та тому, що тільки ті 20 не мають обтяжень. Інші захаращені будівельними відходами і залишками фундаментних споруд та вимагають багатомільйонних затрат на рекультивацію.

Можна наводити ще безліч аргументів, але суть і так уже зрозуміла.

60 мільйонів державних коштів (кошти платників податків) + 180 млн як мінімум (10% від 1,8 млрд) з резидентів-учасників — якраз “норм” для “гречки” на 2025 рік та на не зле “жити по-новому”, — зазначив зокрема у соціальній мережі Михайло Гресько.

Нагадаємо, 23 лютого Калуська міська рада затвердила Концепцію індустріального парку «Галіція» Калуської міської територіальної громади. Підготовку до створення муніципального індустріального парку Калуська міська рада розпочала восени 2021 року: тоді прийняли рішення про проведення інвентаризації шести земельних ділянок, які розташовані в районі вул. Заводської, під майбутній індустріальний парк загальною орієнтовною площею понад 70 га. У підсумку було затверджено матеріали інвентаризації п’яти земельних ділянок, однак індустріальний парк «Галіція» займатиме всього дві з них сумарною площею понад 19,8 га.

За концепцією, індустріальний парк «Галіція» на своїй території в першу чергу розміщуватиме підприємства таких галузей: виробництво скла та виробів зі скла; виробництво будівельних матеріалів із глини (цегли); виробництво цементу, вапна та гіпсових сумішей; виготовлення виробів із бетону, гіпсу та цементу; виробництво машин і устаткування та інші галузі, сумісні з переліченими.

Орієнтовний загальний розмір капіталовкладення в будівництво об’єктів індустріального парку — понад 1,8 млрд гривень. Очікують також отримати державну фінансову підтримку — з держбюджету виділяють до 60 млн гривень на один індустріальний парк — на будівництво мереж, доріг та благоустрою.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни