Для Івано-Франківської обласної дитячої лікарні придбали три апарати, що оптимізують роботу медиків

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Три апарати, які пришвидшать процедури та оптимізують роботу медиків, придбали для Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Сучасне обладнання закупили у співфінансуванні з обласним та державним бюджетами, розповіла Суспільному заступниця медичного директора закладу Наталія Митник.

"Венозний сканерВенозний сканер — портативний пристрій для пошуку вен. Він може точно і своєчасно проектувати зображення кровоносних судин на поверхню шкіри. придбали за гроші з обласного бюджету. ЕлектроенцефалографЕлектроенцефалограф — це прилад для дослідження функції мозку з електричним коливанням. Він зчитує ці сигнали з поверхні голови та записує їх у вигляді електроенцефалограми – на папері або на екрані приладу. Запис цих коливань показує клінічну картину стану мозку та дозволяє оцінити його функціонування. та лампу в операційну травматологічного відділення купили за співфінансування: частково — наші гроші, отримані від Національної служби здоров'я УкраїниНаціональна служба здоров'я України — центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій., частково — бюджетні", — розповідає Наталія Митник.

Заступниця медичного директора Івано-Франківської обласної дитячої лікарні Наталія Митник. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У відділенні травматології та ортопедії в операційній замінили лампу. У ній можна регулювати колір та яскравість світла, положення самої лампи. За словами завідувача відділення Юрія Балюка, до цього тут використовували систему освітлення 1968 року виробництва.

Завідувач відділення травматології та ортопедії Юрій Балюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це — LED-лампа. Світло економне, не пече, не гріє потилицю хірургові. Адже інколи доводиться стояти біля операційного стола і по п'ять-шість годин. І коли є такий тепловий удар, мозок не працює, страждає якість роботи", — пояснює переваги нової системи освітлення Юрій Балюк.

В операційній відділення травматології та ортопедії замінили стару освітлювальну систему. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Один з апаратів — веновізор або венозний сканер — пришвидшує й полегшує процедури та маніпуляції з венами, розповідає медсестра Наталія Мельник. З її слів, апарат — мобільний. Його можна перевозити між палатами або відділеннями. Обладнання використовують у пульмонологічному відділенні.

Медсестра пульмонологічного відділення Наталія Мельник. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Веновізор не шкодить пацієнту. Коли ми його вмикаємо, одразу просвічується вена і ми її відразу бачимо. Якою б вона тоненькою чи слабкою не була, ми можемо з першого разу поставити венозний катетер дитинці", — каже Наталія Мельник.

Веновізор пришвидшує й полегшує процедури з венами. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відтепер у лікарні є новий електроенцефалограф — апарат для вивчення реакцій та змін мозку. За словами лікарки функціональної діагностики Уляни Сторожук, з його допомогою обстежують дітей з епілепсією, травмами голови, головними болями, судомами.

Лікарка функціональної діагностики Уляна Сторожук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Він складається з 24 каналів. До нього йде звукова стимуляція, фотостимуляція (представлена окулярами) й також накладання ЕКГ-електродів. Покращиться якість самого обстеження — воно буде більш інформативним. Буде більше каналів записуватися. І ще є канал для електрокардіографіїЕлектрокардіографі́я — метод графічної реєстрації електричних явищ, які виникають у серцевому м'язі під час його діяльності, з поверхні тіла.", — каже Уляна Сторожук.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни