Дізнайтесь, як обрати та правильно використовувати розчин для догляду за лінзами

Ваші лінзи швидко забруднюються, стають незручними та спричиняють подразнення очей? Можливо, ви неправильно за ними доглядаєте, або використовуєте неефективний розчин. Ми розповімо, якими бувають засоби для промивання контактної оптики та як ними користуватись. Вибір розчину залежить від матеріалу та плану заміни лінз, місця роботи користувача, його звичок та особливого складу слізної рідини. Для догляду за лінзами щомісячної заміни зазвичай достатньо універсального розчину, який можна придбати у будь-якій оптиці. Але деяким людям потрібно додатково очищувати пластинки пероксидною системою чи ферментними таблетками. Дізнайтесь, кому і коли це потрібно.

Безпечні розчини для людей з чутливими очима

Зазвичай почервоніння та подразнення очей є реакцією на занадто агресивні компоненти очищувача. Тому людям, схильним до алергії, радять м’які засоби для очищення лінз, що мають помітку “для чутливих очей”. До прикладу, універсальний розчин Solente Frida містить 0,01% дезінфектора та ще менше консервантів. Його можна використовувати для промивання та зберігання засобів корекції, не боячись подразнень. Але м’які очищувачі не надто ефективно видаляють глибокі забруднення матеріалу та не розщеплюють біологічних відкладень. Людям з чутливими очима радять додатково дезінфікувати оптику пероксидним розчином.

У складі пероксидної системи немає консервантів чи агресивних дезінфекторів, які залишаються на поверхні пластинок після очищення. Головний елемент — перекис водню, але він нейтралізується у процесі хімічної реакції та перетворюється на дистильовану воду. Пероксидні системи можна використовувати для дезінфекції усіх видів м’яких лінз, крім кольорових. Важливо проводити пероксидне очищення оптики, згідно з інструкцією виробника. Ми нагадаємо головні правила безпеки:

  • Заливайте рідину виключно у контейнер, який йде у наборі;
  • Не діставайте пластинки раніше, ніж закінчиться реакція;
  • Після дезінфекції промийте лінзи універсальним засобом;
  • Не використовуйте рідину пероксидної системи для промивання чи зберігання оптики.

Коли і як користуватись ферментними таблетками?

Склад слізної рідини у людей відрізняються, тому лінзи деяких користувачів швидше забруднюються солями, ферментами, ліпідами та муцинами. Часто це пов’язане із прийманням медичних препаратів. Універсальні засоби не завжди можуть розчинити біологічні речовини, тому варто використовувати ферменті таблетки. Вони безпечні та прості у використанні. Чистий контейнер потрібно наповнити універсальною рідиною та розчинити у кожній комірці по 1 таблетці. Далі опустити пластинки та зачекати, скільки вказано в інструкції. Після ферментного очищення засоби корекції варто промити свіжою рідиною та можна надягати.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни