“Діти просять миру і зброю”: прикарпатські волонтери отримали 150 листів до Миколая – Новини Галича

Понад 150 листів до святого Миколая зібрали волонтери благодійної організації “Час добра та милосердя”. Ці послання отримували від дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, а також від тих, які переїхали із зони бойових дій на Івано-Франківщину, розповіла Суспільному співзасновниця організації Наталія Іващенко.

З її слів, дитячі листи почали збирати ще в листопаді. У своїх святкових посланнях малеча просить солодощі та фрукти, теплий одяг, іграшки чи книги. Окрім цього, у всіх листах є одне спільне бажання — щоб в Україні настав мир.

“Цього року листи зачіпають із середини. Всі діти просять миру. Також діти, в яких хтось загинув на війні, просять захисту для України та зброю для наших військових”, — ділиться Наталія Іващенко.

Один з листів, каже Наталія, розчулив усіх волонтерів. Його написала 8-річна Евеліна, яка нещодавно втратила батька.

Святий Миколаю, я хочу попросити, щоб ти приніс воїнам зброю, одяг, їжу, щоб їм було тепло, щоб вони мали що їсти, щоб вони мали чим воювати та щоб Україна перемогла. Мене звати Евеліна, мені вісім років. Я в цьому році дуже багато хворіла. Я втратила тата, тому що мій тато захищав Україну від ворога. Я не завжди чемна, але стараюсь бути чемною. Я допомагаю мамі. Я знаю, що дітей на світі дуже багато, але я хочу тебе попросити, щоб ти мені приніс сюрприз-подарунок. Дякую”.

Лист Евеліни вже взяли люди, які куплять дівчинці сюрприз та передадуть волонтерам.

Наталія Іващенко каже, що станом на 8 грудня всі листи забрали небайдужі, які зголосилися влаштувати дітям свято. Омріяні подарунки отримають не лише дітки, які перебувають на Франківщині, а й ті, що на сході країни.

Цьогоріч волонтери отримали лист від 12-річного Давида та його мами з прифронтової Костянтинівки, що на Донеччині. Світлана попросила волонтерів про харчі та засоби гігієни. Також жінка розповіла, що телефон хлопчика зламався. І зараз можливості купити гаджет для сина в неї немає. Волонтери запропонували, щоб її син написав лист до Миколая.

“Пів дня ми з дитиною майстрували інтерактивний лепбук – лист Миколаю. Ми попрохали його, щоб він подарував нам який-небудь гаджет для дистанційного навчання”, — розповідає Світлана.

Давид навчається у сьомому класі. Він, каже мама, відмінник. Тому новий девайс для навчання йому дуже потрібен. Світлана працює вчителькою. Раніше вони з Давидом ділили один телефон на двох.

Для того, щоб допомогти цій сім’ї, волонтери відкрили окремий збір, розповідає керівниця благодійного фонду “Час добра та милосердя” Валерія Кушніренко.

“Радію, бо ми вже забрали планшет і сьогодні будемо відправляти його цьому хлопчику. В нього, до речі, ще й дев’ятого грудня день народження”, — каже волонтерка.

Цей планшет, розповідає Валерія, їм подарували, а всі зібрані гроші вони вже перерахували Світлані.

“Чесно — я не повірила. Я так здивувалася, що це можливо. Декілька місяців я зверталася, просила, описувала свою ситуацію. Я писала, що зараз дуже скрутно, що я не можу собі дозволити таку річ. Я просила не для себе, а для дитини. І ми написали цей лист, і от він є, його дали нам”, — каже Світлана.

Планшет для того, щоб продовжувати відмінне навчання, Давид отримає впродовж декількох днів. Всім іншим діткам подарунки розсилатимуть ближче до 19 грудня.

Волонтерки кажуть, цьогоріч без сюрпризу не залишиться ніхто. А щоб потішити й старших дітей, яким понад 15 років, просять всіх небайдужих приносити в соціальну крамницю, що на вулиці Стуса, 37 Б, солодощі, фрукти та книги.

Читайте також: У Калуші оголосили дитячий конкурс на кращу листівку до святого Миколая

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни