Ділянку для добування піщано-гравійної породи біля Підмихайля повторно виставили на аукціон

Переможець аукціону отримає дозвіл на видобування корисних копалин терміном на 20 років. Заяви на участь в електронному аукціоні прийматимуть з 6 до 16 травня. 03 Травня, 2024, 14:00 Калуш Переглядів: 567 Ілюстроване фото. Право добувати піщано-гравійну суміш на ділянці «Підмихайле» держава виставила на аукціон вдруге Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Другого травня Державна служба геології та надр України на сайті Національної електронної біржі оголосила аукціон на спеціальний дозвіл на користування надрами — Ділянка «Підмихайле» Калуського родовища, інформують “Вікна”.

Початкова ціна продажу — 887 549,21 гривні без урахування податку на додану вартість.

Зазначено, що ділянка «Підмихайле» Калуського родовища розташована на відстані 0,6 км на північ від села Підмихайля Калуського району Івано-Франківської області. Вид корисної копалини — піщано-гравійні породи. Переможець аукціону отримає дозвіл на видобування корисних копалин терміном на 20 років.

Заяви на участь в електронному аукціоні прийматимуть з 6 до 16 травня, а сам аукціон запланований на 17 травня.

Право добувати піщано-гравійну суміш на ділянці «Підмихайле» Державна служба геології та надр України виставила на аукціон вдруге. Перший аукціон було оголошено наприкінці 2023 року з аналогічною стартовою ціною. У торгах, які відбулися 17 січня, змагалися  сім учасників.  Переможцем стало ТзОВ “БУДТРАНСОІЛ”, яке запропонувало 16 мільйонів 120 тисяч гривень — у 18 разів більше за стартову ціну. Однак судячи з того, що дозвіл на користування надрами виставили на торги вдруге, договір з переможцем першого аукціону укладено не було. Протокол перших торгів, за яким аукціон не відбувся сформовано 1 травня.

Нагадаємо, проти видобування піщано-гравійної суміші на початку року виступили жителі села Підмихайля Новицької громади. Люди вважають, що новий кар’єр завдасть їм шкоди, а добування корисних копалин відбуватиметься просто біля житлових будинків. Мешканці вимагали у місцевої влади запобігти проведенню аукціону, однак він все ж відбувся. Втім, як йшлося на зустрічі громади з владою 15 січня, підприємство, яке викупить спецдозвіл на користування надрами, перед тим, як братися до видобування корисних копалин, має пройти процедуру з оцінки впливу на довкілля. Відтак у звіті будуть прописані усі умови та обмеження. До того ж передбачене його громадське обговорення. 

В описі ділянки, де мають намір добувати корисні копалини зазначено, що вона знаходиться на віддалі 0,9 км до міста Калуша і 0,6 км – до села Добрівляни на площі 23,59 га.

Калуське родовище піщано-гравійних порід було розвідане Львівською геологорозвідувальною експедицією в 1968‒1971 роках. Запаси природної піщано-гравійної суміші Калуського родовища були підраховані у кількості 9321 тис. кубічних метрів.

Гравій, частка якого в суміші складає 76,49%, за даними лабораторних, технологічних і фізико-механічних випробувань придатний для використання як крупний заповнювач для виробництва бетону марки «200». Піщана фракція не відповідає вимогам до будівельних пісків і може використовуватись для благоустрою, рекультивації та планування.

У період з 1972 по 2006 роки Калуське родовище піщано-гравійних порід періодично розроблялось різними організаціями й місцевим колгоспом без документації та звітності щодо видобування.

У 2006 році ПП «Геотехнологія» за технічним завданням ВАТ «Форест» виконало камеральним шляхом попередню геологоекономічну оцінку запасів піщано-гравійних порід ділянки «Підмихайле» Калуського родовища, як окремого об’єкта надрокористування. Державним балансом запасів корисних копалин України «Суміш піщано-гравійна» станом на 01.01.2023 року обліковано запаси піщано-гравійних порід ділянки «Підмихайле» Калуського родовища у кількості 1386 тис. метрів кубічних.

Термін забезпеченості підприємства запасами — 27,6 року. Гідрогеологічні та гірничо-геологічні умови ділянки «Підмихайле» Калуського родовища сприятливі для розроблення родовища відкритим способом – кар’єром. Ділянка «Підмихайле» Калуського родовища не розроблялась.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни