Дев’ятикласник із Франківщини виграв міжнародний конкурс з гравіювання на склі – Новини Галича

Дев’ятикласник з Тлумача Івано-Франківського району Олег Попрожук посів перше місце у міжнародному конкурсі мистецтв “Polska Gwiazda”.

Хлопець — єдиний в області майстер, який займається гравіюванням на склі. Це — перша його перемога за шість років роботи у цій сфері. Про те, як вдалося перемогти старшокласнику, пише “Суспільне”.

Олегу Попрожуку — 15 років. Свою творчість він розпочинав із навчання у Тлумацькому будинку дитячої та юнацької творчості. Відвідував гурток, де малював на склі.

Згодом хлопець разом зі своєю наставницею Оксаною Бойчук вирішили змінити техніку.

“Нам важко з конкурсами. У нас в районі він завжди має перші місця, бо його тут знають, знають його роботи. А йдемо в область й вище — немає такої номінації. Ми поєднуємо техніки, щоб пройти, але це все — другі, треті місця. Я відчувала провину, бо на цю техніку дитину заохотила, а результату, вартого його, немає. Тому я дуже задоволена, що все отак сталося”, — каже Оксана Бойчук.

Кілька років тому батьки Олега купили йому гравер — інструмент, яким гравіюють скло, дерево, камінь чи метал. Рідні завжди підтримують сина, вважають, що він має хист до мистецтва. У кімнаті сина обладнали робочий куток, де він часто працює.

“Я завжди кажу: “Пробуй, ти в мене — молодець, ти вмієш, ти можеш”, — говорить мати майстра Галина Попрожук.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Олег Попрожук почав виготовляти роботи на військову тематику, зокрема створив “Привид Києва”. Юнак каже: будь-який його задум розпочинається з пошуку малюнка.

“Вирізаю під скло, підкладаю трафарет і гравером вирізаю. Потім, коли це зробив, ззаду задуваю фон чорним балончиком або синім. Ну і рамку робимо”, — каже Олег Попрожук.

Мистецтво гравіювання на склі принесло хлопцеві не лише перемогу. Завдяки своїй майстерності юнак має приватні замовлення.

“Здебільшого замовляють розписані пляшки. У когось — день народження, і щоб привітання там було, наприклад”, — каже Олег.

Гравюри майстра відправляли на благодійний ярмарок до Франції. Вторговані гроші витратили на допомогу ЗСУ.

Наразі, за словами наставниці Оксани Бойчук, роботи хлопця надіслали на спільний українсько-італійський конкурс.

Нагадаємо, на благодійному аукціоні у Коломиї зібрали понад мільйон гривень для ЗСУ

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни