Держдеп: РФ має припинити депортацію українців – Новини України

Держдеп: РФ має припинити депортацію українців - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Сполучені Штати Америки закликали Російську Федерацію припинити заходи щодо фільтрації та насильницької депортації українців. Про це повідомляє Державний департамент США.

Програма спостереження за конфліктами, яку підтримує Держдеп, опублікувала звіт, який містить докази здійснених Росією операцій з фільтрації в Україні та примусової депортації з України. У звіті Єльської лабораторії гуманітарних досліджень задокументовано, що лише на Донеччині є 21 об’єкт, пов’язаний із фільтрацією.

– Незаконна передача та депортація осіб, які перебувають під захистом, є серйозним порушенням Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення і є військовим злочином. Ми знову закликаємо Росію негайно припинити свої фільтраційні операції та примусові депортації та надати стороннім незалежним спостерігачам доступ до певних об’єктів та зон переміщення примусової депортації в межах підконтрольних Росії територій України та всередині самої Росії, – зазначили у відомстві.

Обсерваторія конфліктів (Conflict Observatory) також фіксує випадки пошкодження медичних та освітніх установ в окупованій російськими військами Луганській області.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни