Депутатка зареєструвала проєкт рішення Калуської міськради про скасування тарифів на воду

21 січня депутатка Калуської міської ради Ольга Сікора зареєструвала проєкт рішення Калуської міської ради «Про скасування рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 16.12.2024 року №321 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення комунальному підприємству «Калуська енергетична компанія» на 2025 рік». Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 22 Січня, 2025, 11:00 Калуш Переглядів: 1316 На громадський слуханях 18 січня калушани проголосували за скасування тарифів на воду. Фото: архів “Вікон” Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це Ольга Сікора оприлюднила допис в соціальній мережі.

«Сьогодні (21 січня 2025 року. — Авт.) я зареєструвала проект рішення міської ради про відміну тарифів! Думала, влада зробить це в понеділок сама згідно проголосованого на слуханнях, та не тут то було! Міський голова з цією злочинною компанією закрутилася як вужі на сковорідці — і грошей нема, і перевірити треба, і слухання не переконали!», — написала вона.

Проєктом рішення на основі пропозицій громадських слухань від 18 січня пропонують скасувати тарифне рішення виконкому. А також для формування обґрунтованих тарифів, отримання фактичних даних виробництва води, її втрат при виробництві та витрат підприємства провести комплексну перевірку (службове розслідування) фінансово-господарської діяльності КП «Калуська енергетична компанія» з залученням незалежного аудиту та аудиторів від громадськості. Також ідеться про те, щоб на час проведення перевірки відсторонити директора комунального підприємства Петра Шевчука від займаної посади. У проєкті рішення є доручення міському голові Андрію Найді звернутися до відповідних компетентних органів з метою проведення повного й всебічного розслідування та притягнення винних до відповідальності.

Станом на 10.00 22 січня проєкт рішення, який подала Ольга Сікора, на сайті міської ради не оприлюднили.

«Думаю, будуть відговірки, що за 9 днів до сесії, а не положених 10! Але, пане голово — громада визначила завдання до виконання! А завдання громади потрібно виконувати!», — також написала Ольга Сікора.

Йдеться про те, що за Законом «Про доступ до публічної інформації» проєкт рішень міськради мають оприлюднювати щонайменше за 10 днів до їх розгляду на пленарному засіданні сесії. Найближче засідання запланували на 29 січня, тобто воно відбудеться за 7 днів, що може стати підставою для невнесення проєкту рішення Ольги Сікори до порядку денного. Однак досі міська рада фактично не зважала на вимогу оприлюднення проєктів рішень за 10 днів до розгляду. Наприклад, на останній сесії, 15 січня, депутати прийняли рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 25.07.2024 №3399 «Про намір передачі комунального майна в оренду та визначення цільового призначення (м. Калуш, вул. Богдана Хмельницького, 9)» та «Про зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування на 2023-2025 роки». Причому проєкт першого рішення оприлюднили 10 січня, другого — 13 січня, тобто за 5 і 2 дні до розгляду.

Як раніше повідомляли «Вікна», 18 січня 2025 року у Калуші відбулися громадські слухання, під час яких проголосували 1253 людини, переважна більшість — 1055 мешканців к громади підтримали скасування тарифів. Під час слухань ініціативна група калушан оприлюднила результати перевірки правильності формування тарифів на онові обмежених даних, до яких отримали доступ. На слуханнях зокрема було вказано на неправдиві дані, які подає комунальне підприємство і які впливають на тариф.

20 січня міська влада повідомила про зустріч за участі голів фракцій Калуської міської ради з обгорнення пропозицій громадських слухань та про домовленість, що у січні мешканці будуть платити за тарифами 2024 року, а «Калуській енергетичній компанії» компенсують різницю у тарифах, орієнтовно 3,5 млн гривень з бюджету громади. Як виявилося, на зустріч з керівниками фракцій не запросили не лише голову фракції ВО «Батьківщина» Ольгу Сікору, про що вона повідомила у соцмережі, а й керівників фракцій Української партії й УДАРу.

До речі, фракції ВО «Батьківщина» і Української партії є одними з найбільших у міській раді, а отже вони представляють інтереси значної кількості мешканців громади. Так, у восьмому скликанні є дев’ять фракцій: дві фракції мають по шість депутатів (ВО «Батьківщина» і ВО «Свобода»), дві к по п’ять (Українська партія і «Платформа громад»), у решти фракцій депутатів менше. Загалом у складі трьох фракцій, які не були запрошені на зустріч з тарифного питання, налічується 14 депутатів з 38 — загального складу ради.

До речі, намір виділити комунальному підприємству 3,5 млн гривень різниці у тарифах за січень фактично свідчить про визнання керівництвом громади обґрунтованості тарифу на воду. Бо якщо підтвердиться, що він був порахований на основі некоректних даних, тариф перерахують і він виявиться меншим, тоді стоятиме питання: на що спрямували 3,5 млн гривень грошей платників податків?

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни