Депутати звернулися до Прем’єр-міністра зберегти Калуський держлісгосп

На пленарному засіданні сесії Калуської міської ради 25 серпня Калуська міська рада затвердила текст звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, народних депутатів Едуарда Прощука і Олега Марусяка щодо недопущення централізації лісогосподарських підприємств. 31 Серпня, 2022, 18:00 Калуш Переглядів: 257 Ілюстроване фото. З початку року від ДП “Калуське лісове господарство” у міський бюджет надійшло 1,7 млн гривень

“Урядом розглядається питання створення єдиного державного унітарного комерційного підприємства “Ліси України” з управління об’єктами державної власності у сфері лісового господарства, що передбачатиме ліквідацію/припинення державних лісогосподарських підприємств у територіальних громадах.

Державні лісогосподарські підприємства є одними із найбільш наповнювачів бюджетів територіальних громад на територіях із значною лісистістю. Відповідно, ліквідація/припинення цих підприємств призведе до прямих втрат надходжень податку на доходи фізичних осіб, позаяк кошти будуть зараховуватись до бюджету за місцем реєстрації “головного офісу”.

За 2021 рік до бюджету Калуської міської територіальної громади від сплати податку на доходи фізичних осіб ДП “Калуське лісове господарство” надійшло 2,1 млн грн, а за 7 місяців 2022 року — 1,7 млн грн.

Відповідно до статті 15 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” на місцеві ради покладено відповідальність за стан навколишнього середовища на їх територіях. У випадку створення унітарного підприємства, органи місцевого самоврядування будуть значно обмежені у можливості впливати на розвиток лісової галузі на місцях та не зможуть виконувати у повній мірі передбачені законодавством функції по реалізації екологічної політики України та охороні навколишнього природного середовища.

Ми, депутати Калуської міської ради, вважаємо недоцільною централізацію лісогосподарських підприємств та створення єдиного державного унітарного комерційного підприємства “Ліси України” і звертаємось до Вас зупинити та не допустити таку реорганізацію управління об’єктами державної власності, оскільки це негативно вплине на децентралізаційні процеси та суперечитиме статусу України, як держави, що отримала кандидатство на членство в ЄС”, — йдеться у зверненні.

Раніше йшлося, що Калуський лісгосп очолив лісничий із Львівщини.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни