Депутати пропонують запровадити в Україні День подяки – чи буде він вихідним – Новини України

Депутати пропонують запровадити в Україні День подяки - чи буде він вихідним - Новини України

Фото: president.gov.ua

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9574, який пропонує введення нового державного свята – “Дня подяки”. Свято пропонують відзначати 22 жовтня. Згідно з розмішеним на сайті Ради законопроєкт, свято буде вихідним днем. 

Автор проекту – нардеп “Слуги народу” Георгій Мазурашу з Чернівецької області. Раніше він пропонував змінити текст гімну. 

– Встановлення дати святкування Дня подяки має логічну аргументацію: насамперед це підняття вдячності на загальнонаціональний рівень (як це зроблено у деяких високорозвинутих країнах), коли кожна людина матиме офіційну нагоду висловити подяку всім тим, кому вона бажає це зробити, – йдеться в законопроєкті. 

Автори вважають, що “День подяки” повинен відзначатись 22 жовтня, бо осіння пора “сприятиме святкуванню за родинним столом”, а також у світі в цей день відзначають “День змін на краще”.

Мета законопроєкту – «формування в українському суспільстві та закріплення на загальнонаціональному рівні такої важливої позитивної риси, як вдячність, і, відповідно, традиції висловлювати вдячність всім, хто на це заслуговує».

Якщо законопроєкт підтримають, “День подяки” може стати офіційним вихідним.

Раніше повідомлялось про ще один зареєстрований у Раді законопроєкт – про поліпшення процесу мобілізації в Україні. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни