Депутат Чернігівської міськради допомагав ухилянтам виїхати з України

Депутат Чернігівської міськради допомагав ухилянтам виїхати з України

Фото: ssu.gov.ua Завдяки оперативному реагуванню СБУ вдалося запобігти втечі за кордон до 10 ухилянтам.

Служба безпеки ліквідувала ще один канал незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.

  Внаслідок слідчо-оперативних дій на Чернігівщині викрито трьох організаторів нелегального трафіку виїзду за кордон чоловіків мобілізаційного віку. Про це повідомляє прес-служба СБУ.   Ними виявилися місцеві комерсанти, які пропонували потенційним призовникам виїхати до Євросоюзу під виглядом волонтерів.   Вартість такої послуги складала від 5 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості виїзду та можливостей клієнтів.   Щоб реалізувати схему, ділки оформляли ухилянтів до лав однієї з місцевих благодійних організацій, яку очолює депутат Чернігівської міської ради. Потім інформацію про фіктивних “волонтерів” подавали до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури для внесення відповідних даних до електронної системи Шлях.           Завдяки оперативному реагуванню СБУ вдалося запобігти втечі за кордон до 10 ухилянтів.   Під час обшуків за місцями проживання та роботи фігурантів правоохоронці виявили:  

  • десятки тис. дол., одержаних злочинним шляхом;
  • комп’ютерну техніку на місці злочину;
  • печатку громадської організації, використовувану для підробки документів.

Крім цього, у зловмисників вилучено два автомати Калашникова та патрони різного калібру.   Слідчі СБУ повідомили їм про підозру щодо:  

  • ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань);
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.   Продовжуються слідчо-оперативні дії щодо встановлення всіх обставин правопорушення та притягнення до відповідальності винних осіб.   Раніше на Сумщині затримали чоловіка, який допомагав виїхати за кордон ухилянтам.      

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни