Денис Шмигаль доручив взятися за проблеми “Карпатнафтохіму”, — Едуард Прощук

Через початок кримінальної справи усі рахунки калуського ТзОВ “Карпатнафтохім” заблоковано. Близько 2500 працівників залишились без засобів до існування. 20 Лютого, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 1526 Керівник уряду доручив трьом міністрам напрацювати шляхи вирішення ситуації щодо “Карпатнафтохіму” Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Народний депутат Едуард Прощук направив офіційне звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та начальниці Івано-Франківської обласної військової адмністрації Світлани Онищук.

“За моїм зверненням Денис Шмигаль доручив міністрам енергетики, внутрішніх справ та інфраструктури напрацювати шляхи вирішення ситуації щодо “Карпатнафтохіму”. Підприємство протягом багатьох років — один із найбільших платників податків у Калуші. Втратити його — означає втратити частину коштів для розвитку міста”, — йдеться в повідомленні нардепа.

За його словами, через можливе закриття “Карпатнафтохім” не може надавати технічну сіль, яка необхідна для роботи Калуської ТЕЦ. Тому ще одна загроза — зупинка теплової електростанції серед опалювального сезону”.

На підприємстві зберігаються залишки сировини та готової нафтохімічної продукції. Якщо не підтримувати належних умов їх зберігання, це може обернутись екологічною катастрофою для всього регіону”, — додає Едуард Прощук.

За словами народного депутата, ще 19 січня він направив листа начальниці Івано-Франківської ОВА Світлані Онищук з вимогою вжити вичерпних заходів, проте “жодних дій не було вчинено”.

Як повідомляли “Вікна”, працівники “Карпатнафтохіму” три місяці не отримують зарплати.

За словами заступника генерального директора підпримства Ярема Рудик, Служба фінансового моніторингу станом на 7 лютого своє блокування рахунків підприємства зняла. Однак проводити фінансові операції підприємство не може, оскільки ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 10 січня було накладено арешт на поточні рахунки ТОВ «Карпатнафтохім», з яких можна платити лише податки. У колективі зріє соціальна напруга. Під загрозою також функціонування очисних споруд та підтримка у безпечному стані об’єктів підприємства.

Крім того, склалася критична ситуація із забезпеченням виплат особовому складу 24-ої пожежно-рятувальної частини, до якої входять 87 штатних одиниць, а також необхідна техніка.

Ця державна пожежно-рятувальна частина дислокується на ТОВ «Карпатнафтохім», а її основним завдання є забезпечення протипожежної охорони потенційно небезпечних об’єктів підприємства. 24 пожежно-рятувальну частину відповідно до договорів між Головним управлінням ДСНС в області та ТОВ «Карпатнафтохім» фінансує підприємство.

Довідка. “Карпатнафтохім” створений у 2004 році на базі потужностей калуського підприємства “Оріана”. Завод спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропилену. Власником “Карпатнафтохіму” раніше був російський “Лукойл”, зараз — нідерландська Karpaty Chemical, бенефіціари якої Ільхам Мамедов та Ігор Щуцький купили завод у “Лукойлу” після того, як він потрапив під санкції. Після початку російського вторгнення “Карпатнафтохім” зупинив роботу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни