День ліцею імені Дмитра Бахматюка: брейн-ринг, бенкет Бориса Джонсона та засновники Києва

Яскраво і незабутньо відбувся День ліцею імені Дмитра Бахматюка. У програмі — промовисті локації, інтелектуальні ігри, захист науково-дослідницьких проєктів, віртуальні екскурсії, патріотичні флешмоби. Позитивний настрій та радісні посмішки дітей свідчили про те, що свято вдалося на славу. 15 Травня, 2023, 14:00 Калуш Переглядів: 186 У “Брейн-рингу” команда учнів здобула мінімальну перевагу з рахунком — 6:5 Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

У коментарі «Вікнам» директор Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка Оксана Табачук розповіла, що День ліцею — це традиція, яка бере свій початок з часу заснування навчального закладу. Розпочалося все з символічної передачі влади від адміністрації до учнівського самоврядування. Педагогічний колектив, учні та гості мали можливість переглянути виставу, авторкою якої є учениця ліцею Марія Федун, насолодитися інтелектуальною грою «Брейн-ринг», стати учасником віртуальної екскурсії, посмакувати солодощі на ярмарку, побачити патріотичний флешмоб. А ще — побачити прапор України з підписами військових, який передали колективу як подяку за підтримку та волонтерство.

У інтелектуальній грі «Брейн-ринг» змагалися молодість проти зрілості. Учні 10-11 класу конкурували з досвідченими педагогами. Питання звучали із різних галузей наук, часто були важкими та неоднозначними. Та все ж команда учнів здобула мінімальну перевагу з рахунком — 6:5.

Юні переможці поділилися враженнями та емоціями від гри.

11-класниця Марія розповідає, що враження від змагань — позитивні, хоча на початку було тривожно, адже зібралася досвідчена команда учителів-інтелектуалів.  Каже, що найлегшими були питання з філологічних дисциплін, найважчі — з біології.

11-класник Тарас додав, що на початку програвали досвідченим конкурентам. Проте вдалося зібратися і переграти суперника. Випускник зізнався, що сильний у біології, брав участь у багатьох олімпіадах. Навіть збирається вступати до Києва на факультет природничих наук.

10-класниця Марія наголосила, що це не перша її гра. Раніше вже брала участь у брейн-рингу в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника. Дівчина цікавиться біологією, астрономією, є переможницею багатьох олімпіад.

Варто зазначити, що переможці отримали сертифікат на суму 32 тис. гривень, за яке буде придбане комп’ютерне обладнання для одного із навчальних кабінетів.

Ще однією частиною свята було представлення знакових міст України, серед яких були Запоріжжя, Херсон, Львів. Також можна було побувати на бенкеті королеви Єлизавети та Бориса Джонсона по-гуцульськи.

Учням 8-В класу шляхом жеребкування презентували серце та столицю України — Київ. Школярі облаштували тематичну фотозону з гірляндами, фуршет, створили куточок ботанічного саду, видрукувати банери з визначними місцями. Акцентом презентації стала історія про заснування Києва. Учні навіть власноруч виготовили човен як в однойменному пам’ятному знаку, де зображені Кий, Щек та Хорив.

Класний керівник Тетяна Гумінілович задоволена роботою вихованців. Зізналася, що діти дуже чекали цього свята, яке через пандемію, війну переносилося. Тому за ідею взялися серйозно, наполегливо. Каже, що труднощів жодних не було, єдине — всі хвилювалися. Класний керівник підтримала всі ініціативи дітей. А спільна праця виявилася плідною і результативною.

Ірина БОРАЧОК, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни