ДЕЯКІ ЗМІНИ МАРКУВАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ – Новини Івано-Франківська

Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. N 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, статті 121 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, пункту 3 частини першої статті 4 Закону України “Про оборонні закупівлі”, Кабінет Міністрів України 3 березня 2022 року прийняв постанову № 186 «Деякі питання маркування харчових продуктів в умовах воєнного стану».

Івано-Франківське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області роз’яснює, що  згідно до Постанови, на маркуванні харчових виробів допускаються на період дії воєнного стану деякі вимушені зміни рецептури, які пов’язані з відсутністю або недостатньою кількістю відповідної сировини.

Неухильним залишається  інформування споживача стосовно:

обов’язкової інформації про харчовий продукт, що зазначається на його маркуванні відповідно до статті 6 Закону України “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів” (крім інформації, яка зазначається відповідно до пунктів 1, 5 і 6 частини першої статті 6 зазначеного Закону), може відрізнятися від фактичних параметричних значень цього продукту;

обов’язкової інформації на маркуванні харчового продукту, яка зазначається відповідно до пункту 3 частини першої статті 6 Закону України “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів”, може відрізняється від фактичного складу цього продукту. При цьому споживача необхідно у будь-який можливий спосіб поінформувати про наявність речовин у харчовому продукті, які можуть спричинити алергічні реакції або непереносимість.

Нагадаємо, що вимоги до маркування готових харчових виробів регламентовані Законом України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», який визначає перелік обов’язкової інформації про харчові продукти, серед яких: назва харчового продукту; перелік інгредієнтів; кількість харчового продукту; мінімальний термін придатності або дата “вжити до”;  будь-які особливі умови зберігання та/або умови використання (за потреби); країна походження; інструкції з використання; інформація про поживну цінність харчового продукту, тощо. У разі стабільного надходження сировини та наявності усіх складових для вироблення продукту, інформація на маркуванні виробу не спростовується.

 

ДЕЯКІ ЗМІНИ МАРКУВАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни