Данилов про виселення УПЦ МП із Лаври: За бороду не витягуватимемо – Новини України

Данилов про виселення УПЦ МП із Лаври: За бороду не витягуватимемо - Новини України

Фото: facebook.com/danilov.oleksiy

Представники УПЦ МП залишать територію Києво-Печерської лаври, оскільки термін оренди приміщень заповідника закінчився. Однак для цього потрібен час. Про це розповів секретар РНБО Олексій Данилов в ефірі Радіо Свобода.

– Давайте наберемося терпіння. Повірте, рішення буде виконане. Звісно, ніхто за бороду, за ноги їх звідти витягувати не збирається. Тому що це проект, який був розписаний у ФСБ Російської Федерації. Вони мають вказівку, як їм поводитися, – пояснив секретар РНБО.

Данилов зазначив, що більшість священиків навіть не розуміють у якому процесі вони беруть участь. Однак кількість людей, які співпрацюють із ФСБ у спільноті “на превеликий жаль, дуже і дуже велика”. Незважаючи на те, що виселення УПЦ МП з Лаври є складним питанням, Україна пройде через нього і пройде не за процедурою, на яку розраховують служби Росії.

Секретар РНБО додав, що поширення церков МП в Україні з 1991 року було спецоперацією Росії. Однак довгий час на це ніхто не звертав уваги. І тому міська та регіональна влада легко видавали їм приміщення та ділянки, не знаючи про каверзу, пояснив Данилов. За словами Данилова, священики МП були “набагато спритнішими” і активно проводили “спецоперацію із захоплення нашої території” саме через церкву.

Раніше Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід екс-наміснику Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлу у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб. 1 квітня З БУ повідомила про підозру митрополиту Павлу. Йому інкримінують злочини за ч. 1 ст. 161 “Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань” та ч. 1 ст. 436-2 “Виправдання, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників” Кримінального кодексу.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни